Stamboom Dijst » Johannes Bernardus Dijst (1836-1899)

Persoonlijke gegevens Johannes Bernardus Dijst 

  • Hij is geboren op 6 mei 1836 in Amsterdam.
    Getuigen zijn Willem van Os, 21 jaar, kuiper en Dirk Harmse, 21 jaar, kuiper, beiden wonende te Amsterdam.
    Tijdstip: 06:00:00
  • Registratie van geboorte op 9 mei 1936.Bron 1
  • Beroepen:
  • Woonachtig:
    • op 6 mei 1836: Anjeliersstraat 191, Amsterdam.Bron 2
      Geboorteadres
    • in het jaar 1846: Elandsstraat 43, Amsterdam.
    • in het jaar 1848: Anjeliersstraat 174, Amsterdam.
    • oktober 1853: Anjeliersstraat 330; Achtkante Stovengang, Amsterdam.Bron 3
    • in het jaar 1861: Korte Leidsedwarsstraat 141, Amsterdam.
    • mei 1862: Boomstraat 590, Amsterdam.Bron 3
    • januari 1863: Tichelstraat 19, Amsterdam.Bron 3
    • op 13 mei 1876: Lindengracht 90, Amsterdam.Bron 4
    • januari 1882: Lindengracht 98, Amsterdam.Bron 4
    • juni 1885: Lindengracht 144, Amsterdam.Bron 5
    • op 1 juli 1895: Lindengracht 39, Amsterdam.Bron 5
    • op 18 februari 1897: Anjeliersstraat 11, Amsterdam.Bron 5
      Overlijdensadres
  • Hij is overleden op 12 december 1899 in Amsterdam, hij was toen 63 jaar oud.
    De aangifte is gedaan door Willem Rijkers, bediende Onze Lieve Vrouwen Gasthuis, 33 jaar en Cornelis Theodorus Abbenhues, bediende Onze Lieve Vrouwen Gasthuis, 35 jaar, beiden wonende te Amsterdam.
    Tijdstip: 17:30:00
  • Registratie van overlijden op 13 december 1899.Bron 6
  • Een kind van Gerhardus Dijst en Maria Elisabeth Knepper
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 november 2011.

Gezin van Johannes Bernardus Dijst

Hij is getrouwd met Elizabeth Catharina Petronella Lansdorp.

Zij zijn getrouwd op 17 juli 1861 te Amsterdam, hij was toen 25 jaar oud.Bron 7

Getuigen zijn Nicolaas Eduardus Lansdorp, broer van de bruid, marinier, 26 jaar; Jan Frederik de Waal, metselaar, 46 jaar; Frederik Gerhard Helmker, stukadoor, 30 jaar; allen wonende te Amsterdam. In de huwelijksakte wordt haar eerste voornaam geschreven als Elisabeth.

Kind(eren):

  1. Gerardus Dijst  1861-1933 
  2. Theodorus Dijst  1866-1869
  3. Theodorus Dijst  1869-1944 
  4. Petrus Johannes Dijst  1882-1913 


Notities over Johannes Bernardus Dijst

Johannes Bernardus moest bij het aangaan van zijn huwelijk een verklaring overleggen, dat hij aan de militaire plicht had voldaan. Hiervoor werd een verklaring overlegd van de Nationale Militie, Noord Holland. Zijn nummer was 3275,3kl 2e regiments infanterie. Op het Certificaat van de Nationale Militie Noord Holland wordt ook een persoonsbeschrijving van Johannes Bernardus gegeven:
Lengte: 1 el. 6 pm 9 dm 0 (omgerekend: 169 cm)
Aangezigt: ovaal
Voorhoofd: hoog
Ogen: blauw
Neus: opd.
Mond: id.
Kin: rond
Haar: bruin
Wenbraauwen: id.
In tegenstelling tot zijn vader Gerhardus en zijn oom Josephus (1804) wordt Johannes Bernardus niet afgekeurd, omdat hij te klein. Dit blijkt ook uit het opgegeven beroep bij zijn huwelijksakte.
Het gezin kreeg 13 kinderen. Zes kinderen overleden op zeer jeugdige leeftijd. Elk jaar werd er een kind geboren of ging er een kind dood.
01-1863 geboorte-----01-1868 geboorte------11-1872 geboorte----- 03-1878 geboorte
08-1864 geboorte-----06-1869 overlijden-----10-1873 overlijden-----03-1878 overlijden
02-1865 overlijden----08-1869 geboorte------04-1874 geboorte------04-1879 geboorte
03-1866 geboorte-----06-1871 geboorte------12-1875 geboorte------12-1882 geboorte
09-1867 overlijden----03-1872 overlijden-----01-1876 overlijden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Bernardus Dijst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Bernardus Dijst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Johannes Bernardus Dijst



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Amsterdam, 4-139
  2. Geboorteakte
  3. Gemeentearchief Amsterdam, Bevolkingsregisters 1851-1853
  4. Gemeentearchief Amsterdam, Bevolkingsregisters 1874-1893
  5. Gemeentearchief Amsterdam, overgenomen delen 1892-1920
  6. BS Amsterdam, 8-80v, aktenummer 8160
  7. BS Amsterdam, 6-67

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 mei 1836 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 17 juli 1861 lag rond de 20,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Jefferson Davis legt de eed af als president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 18 februari » Samenkomst van het eerste Italiaanse parlement in Turijn.
    • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
    • 20 maart » Een verwoestende aardbeving vindt plaats in de Argentijnse stad Mendoza.
    • 10 juni » Slag bij Big Bethel tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het is een van de eerste veldslagen dat resulteerde in een Zuidelijke overwinning.
    • 21 juli » Eerste Slag bij Bull Run. Eerste grote veldslag van de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende overwinning voor de Geconfedereerde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 12 december 1899 lag rond de -4,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
    • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
    • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
    • 22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
    • 29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
    • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijst (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dijst is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D. Dijst, "Stamboom Dijst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijst/I368.php : benaderd 31 december 2025), "Johannes Bernardus Dijst (1836-1899)".