Stamboom Dijst » Gerardus Dijst (1861-1933)

Persoonlijke gegevens Gerardus Dijst 

  • Hij is geboren op 24 juli 1861 in Amsterdam.
    Gerardus is geboren op de dag van het huwelijk van zijn ouders en wel voordat zij in het huwelijk traden. hij is namelijk om 05:00 uur geboren. Getuige is ook Henricus Petrus ter Haak, stukadoor, 44 jaar, wonende te Amsterdam. De akte is door de vader niet ondertekend, omdat hij niet kan schrijven.
    Tijdstip: 05:00:00
  • Registratie van geboorte op 26 juli 1861.Bron 1
  • Beroepen:
    • in het jaar 1885 Werkman.Bron 2
    • in het jaar 1918 Handlanger.Bron 3
  • Geloof: Rooms Katholiek.
  • Woonachtig:
  • Hij is overleden op 28 februari 1933 in Amsterdam, hij was toen 71 jaar oud.
    De aangifte is gedaan door Johannes Carolos van Herpt, aanspreker, 23 jaar en Ekhard Dulfer, aanspreker, 62 jaar, beiden wonende te Amsterdam.
    Tijdstip: 06:00:00
  • Registratie van overlijden op 1 maart 1933.Bron 8
  • Een kind van Johannes Bernardus Dijst en Elizabeth Catharina Petronella Lansdorp
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 augustus 2013.

Gezin van Gerardus Dijst

Hij is getrouwd met Anna Burgers.

Toestemming voor het huwelijk is 5 februari 1885 verkregen te Amsterdam.

Zij zijn getrouwd op 18 februari 1885 te Amsterdam, hij was toen 23 jaar oud.Bron 9

Getuigen zijn Jan Hendrik Burgers, werkman, 24 jaar, broer van de bruid; Pieter Heinrich Stricker, werkman, 30 jaar; Nicolaas Eduardus Lansdorp, suikerbakker, 49 jaar, oom van de bruidegom; Jacobus Cornelis Lansdorp, werkman, 45 jaar, oom van de bruidegom; allen wonende te Amsterdam. De huwelijksakte is door de beide moeders niet ondertekend, omdat zij niet kunnen schrijven.

Kind(eren):

  1. Anna Dijst  1891-1895
  2. Gerardus Dijst  1893-1953 
  3. Dirk Frederik Dijst  1899-1900
  4. Anna Dijst  1901-
  5. Theodorus Dijst  1903-1903


Notities over Gerardus Dijst

Marine-lichting 1881, nummer 1552, vanaf 6 mei 1881 tot 6 mei 1885. Gerardus Dijst is groot 1.67 meter.
Het eerste kind, Elisabeth Catharina Petronella werd 2 dagen na het huwelijk geboren. Het huwelijk was op 18 februari 1885 en Elisabeth werd geboren op 20 februari 1885.
Het jaar 1900 was voor het gezin een bijzonder jaar. Zoon Dirk Frederik, oud 16 maanden overleed op 7 augustus 1900, twee maanden nadat zijn broertje Petrus Johannes geboren was (juni 1900). Dit broertje was ook geen lang leven beschoren. Vier maanden na het overlijden van zijn broertje Dirk Frederik is ook Petrus Johannes, oud 6 maanden, op 29 december 1900 overleden.
Ook Theodorus, het laatste en jongste kind van het gezin is slechts 15 dagen oud geworden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus Dijst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus Dijst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Gerardus Dijst



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Amsterdam, 5-73
  2. Huwelijksakte
  3. Huwelijksakte dochter Catharina Clasina
  4. Geboorteakte
  5. Gemeentearchief Amsterdam, Bevolkingsregisters 1851-1853
  6. Gemeentearchief Amsterdam, Bevolkingsregisters 1874-1893
  7. Gezinskaart
  8. BS Amsterdam, aktenummer 1325
  9. BS Amsterdam, aktenummer 275

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 juli 1861 lag rond de 16,9 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 18 februari » Jefferson Davis legt de eed af als president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
    • 17 maart » Het Koninkrijk Italië wordt uitgeroepen.
    • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 17 december » Slag bij Rowlett's Station (Amerikaanse Burgeroorlog).
  • De temperatuur op 18 februari 1885 lag rond de 1,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 28 februari 1933 lag tussen -0,1 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 2,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Quincy Jones, Amerikaans muziekproducer
    • 14 juli » In Duitsland worden alle politieke partijen behalve de NSDAP verboden.
    • 25 augustus » Wielrenner Jan van Hout rijdt op de baan van Roermond een nieuw werelduurrecord.
    • 30 augustus » Oprichting van Air France.
    • 10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
    • 16 december » Abe de Vries en Sipke Castelein winnen de vijfde Elfstedentocht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijst (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dijst is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D. Dijst, "Stamboom Dijst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijst/I253.php : benaderd 31 december 2025), "Gerardus Dijst (1861-1933)".