Stamboom Seekles, vd Burgt, vd Ende, Janssen en Kwartiestaat van Petra van de Burgt » Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende (1914-1983)

Persoonlijke gegevens Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende 


Gezin van Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende

Hij is getrouwd met Adriana Cecilia Oosterman.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1942 te Pijnacker, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)


Notities over Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende

Gerard (Geert) gaat na de lagere school in de tuin werken. Hij werkt bij verschillende tuinders o.a.bij Piet Bregman. Na zijn huwelijk met Adriana Cecilia (Sjaan) Oostennan, de dochter van de koster, werkt hij een tijdje bij de groenteveiling van Pijnacker. Als hij daar na ongenoegen weggaat, wordt hij tuindersknecht bij Siem van der Ploeg in de Oude Leede. Vrij snel daarna, in februari 1946, verhuist het gezin van de Van Brachtstraat 40 naar de Zuidweg 12. Het is weliswaar een goedkoop huis, maar het is wel erg ongerieflijk. Water, ook drinkwater komt uit een regenput; licht uit petroleumlampen en er wordt aanvankelijk gekookt op oliestellen en later op butagas. Wel kan Geert iets bij verdienen met het beheer en onderhoud van de Plas van Van Buysen en aan de vissers die daar komen vissen.
Eind jaren vijftig bevalt het Geert niet meer in de tuin. Hij gaat dan werken bij Nutricia in Zoetermeer, waar hij overigens ook aanzienlijk meer gaat verdienen. In 1974 verhuizen Geert en Sjaan naar een huis in de Magnolialaan in Plan-Noord (in Pijnacker). Tot hun overlijden blijven zij daar wonen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 augustus 1914 lag tussen 9,7 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
      • 14 februari » Verenigd Koninkrijk - De Britannic wordt ter water gelaten in Belfast.
      • 14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
      • 4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
      • 31 oktober » Het Duitse 16e Beierse reserve infanterieregiment, waarbij Adolf Hitler, verovert Geluveld in de Eerste Slag om Ieper
      • 22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
    • De temperatuur op 24 april 1942 lag tussen 3,1 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
      • 5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
      • 23 mei » De Duitsers verbieden de toegang tot het strand van Zandvoort.
      • 12 juni » Anne Frank krijgt een dagboek voor haar dertiende verjaardag.
      • 1 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Le Mont.
      • 15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
    • De temperatuur op 5 maart 1983 lag tussen 0,9 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1983: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
      • 6 januari » Aan de Thais-Cambodjaanse grens worden vluchtelingen beschoten door Vietnamese troepen die het bewind in Phnom Penh steunen.
      • 23 januari » The A-Team wordt voor het eerst uitgezonden.
      • 1 maart » De cent wordt afgeschaft in Nederland. Het muntje wordt amper gebruikt en is te duur: 1 cent maken kost 3 cent.
      • 20 augustus » In Amsterdam steekt een 16-jarige skinhead de 15-jarige Kerwin Duinmeijer neer. Kerwin overlijdt een dag later in het ziekenhuis.
      • 19 september » Saint Kitts en Nevis wordt onafhankelijk.
      • 9 november » Biermagnaat Freddy Heineken en zijn chauffeur Ab Doderer worden ontvoerd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1912 » Abbé Pierre, Frans priester, verzetsstrijder en politicus († 2007)
    • 1915 » Hans Schnitger, Nederlands hockeyspeler († 2013)
    • 1916 » Kermit Love, Amerikaans kostuumontwerper, poppenspeler en -ontwerper († 2008)
    • 1916 » Pierre Wijnnobel, Nederlands componist, tekstdichter en musicus († 2010)
    • 1917 » Charles Onyeama, Nigeriaans rechter († 1999)
    • 1917 » Robert Lang, Zwitsers wielrenner († 1997)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Ende


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P.J. van de Burgt, "Stamboom Seekles, vd Burgt, vd Ende, Janssen en Kwartiestaat van Petra van de Burgt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-seekles/I7204.php : benaderd 24 februari 2026), "Gerardus Cornelis Franciscus van der Ende (1914-1983)".