Stamboom Seekles, vd Burgt, vd Ende, Janssen en Kwartiestaat van Petra van de Burgt » Cornelis Adrianus van der Ende (1919-1990)

Persoonlijke gegevens Cornelis Adrianus van der Ende 


Gezin van Cornelis Adrianus van der Ende

Hij is getrouwd met Cornelia Adriana van den Bulk.

Zij zijn getrouwd op 20 april 1949 te Pijnacker, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


Notities over Cornelis Adrianus van der Ende

Op 20 juli 1919 wordt Cornelis Adrianus van der Ende in Pijnacker geboren als het vijfde kind van de bode Cornelis Wilhelmus van der Ende en Theodora Johanna Burger. Het gezin woont dan in een klein huisje vlakbij de driesprong van de Vlielandseweg, Nieuwkoopseweg en Katwijkerlaan, welk buurtje in de volksmond 'Bij het Mophuis' wordt genoemd. Volgens overlevering was het Mophuis een eeuwenoud grutterswinkeltje. Na zijn lagere schooltijd is het werken en de kost verdienen. Net als (eerder) zijn oudere broers Gerard en Piet moet hij nu zijn vader 'op de wagen' helpen. Ongeveer twee jaar werkt hij in de bodedienst (Pijnacker-Delft v.v.), maar dan wordt hij afgelost door zijn jongere broer Wim en verhuurt hij zich als tuindersknecht. Hij werkt bij een aantal tuinders o.a. bij Piet Bregman jr. aan de Vlielandseweg. In deze jaren volgt hij daarnaast in de avonduren de middenstandsopleiding bij de in Pijnacker bekende, onderwijzers (meesters) Duivestein en Teunissen. In de hongerwinter zit hij vaak met jas aan en shawl om in de keuken te leren. Begin 1946 houdt hij 'de tuin' voor gezien en solliciteert hij bij de Belastingdienst in Den Haag. Daar is hij heel zijn werkzaam leven, 37 jaar, in verschillende functies gebleven. Zo zien we hem in de vijftiger jaren als douanebeambte in de Schiehaven in Rotterdam. Daarna werkt hij jarenlang op het Belastingkantoor in Delft.
Op 20 april 1949 trouwt hij in Pijnacker met Cornelia Adriana van den Bulk. Na enkele jaren op de Vlielandseweg in Pijnacker ingewoond te hebben, - het zijn de jaren van de grote woningnood -, verhuist het jonge gezin, inmiddels uitgebreid met twee kinderen, in 1953 naar een flatwoning in de Denekampstraat 43 in de Haagse uitbreidingswijk Morgenstond. Daar wordt een derde kind geboren. Maar Cees en zeker zijn vrouw, hebben het er nooit echt naar hun zin gehad. Het is dan ook een groot geluk als zij na lang wachten eindelijk in 1966 een eengezinswoning in Pijnacker kunnen krijgen. Ondanks dat hij in Den Haag woont, is Cees van der Ende al die jaren een trouwen actief lid van het 'Historisch Genootschap Oud-Pijnacker' geweest. Dàt is zijn grote interesse: de geschiedenis van Pijnacker en daarmee samenhangende zaken als oude 'Pijnackerse' families, de geschiedenis van zijn eigen familie, oude boerderijen, archeologie enz. Daarnaast interesseert hij zich voor filatelie, munten, sport en dan vooral voor schaatsen.
Op 26 november 1990 overlijdt hij onverwacht.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Adrianus van der Ende?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Adrianus van der Ende

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Adrianus van der Ende


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 juli 1919 lag tussen 11,8 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 10,9 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 21 januari » Ierse Onafhankelijkheidsverklaring wordt aangenomen door het parlement van de Ierse Republiek.
      • 23 februari » Benito Mussolini richt in Rome zijn fascistische partij op.
      • 7 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk.
      • 13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
      • 1 december » Lady Nancy Astor wordt het eerste vrouwelijke lid van het Britse Parlement.
      • 21 december » In Katowice wordt de Poolse voetbalbond (PZPN) opgericht.
    • De temperatuur op 20 april 1949 lag tussen 4,0 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
      • 26 juni » Belgische vrouwen stemmen voor de eerste maal bij de parlementsverkiezingen.
      • 14 juli » Rusland doorbreekt het Amerikaanse monopolie op kernwapens met een atoomexplosie in Siberië.
      • 12 september » Na een verschijningsverbod van vier jaar mag het dagblad De Telegraaf weer verschijnen.
      • 7 oktober » De Duitse Democratische Republiek (DDR) wordt gevormd.
      • 9 oktober » In Belgrado wordt Stadion Partizan officieel geopend.
      • 4 december » Voetbalclub Millonarios wint de Colombiaanse landstitel door Deportivo Cali in het tweede finaleduel met 3-2 te verslaan, onder meer door een treffer van Alfredo di Stefano.
    • De temperatuur op 26 november 1990 lag tussen 1,0 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
      • 13 mei » Het bekerduel tussen de Joegoslavische voetbalclubs Dinamo Zagreb en Rode Ster Belgrado eindigt in een complete veldslag als supporters van beide teams elkaar massaal te lijf gaan.
      • 17 mei » De WHO schrapt homoseksualiteit uit de lijst van geestesziekten.
      • 15 augustus » In de Sovjet-Unie worden Aleksandr Solzjenitsyn en Joseph Brodsky in ere hersteld: zij krijgen hun burgerrechten terug.
      • 27 september » Oud-president van Algerije Ahmed Ben Bella keert na negen jaar ballingschap terug naar zijn vaderland.
      • 10 november » In het oosten van het Afrikaanse land Tsjaad worden regeringstroepen aangevallen door aanhangers van Idriss Déby.
      • 19 november » Golfoorlog - Irak maakt bekend dat er 250.000 soldaten extra in Koeweit zullen worden ingezet.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Ende


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P.J. van de Burgt, "Stamboom Seekles, vd Burgt, vd Ende, Janssen en Kwartiestaat van Petra van de Burgt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-seekles/I7211.php : benaderd 30 januari 2026), "Cornelis Adrianus van der Ende (1919-1990)".