Zij is getrouwd met Derk Jan Brouwer.
Zij zijn getrouwd op 7 mei 1930 te Nijkerk, zij was toen 23 jaar oud.
Kind(eren):
stamboomtak 7-2-1-2
Wil en Dick Brouwer-van den Pol
Wil werd in 1906 geboren als 2e kind en dochter van Jan en Aaltje in de Langestraat in Nijkerk. Het huis werd wel vol met 4 generaties, waarna Jan en Aaltje besloten een boerderij te bouwen, de Smidspol. Daar werden de andere kinderen geboren.
Wil en zus Riek kregen verkering met de broers Dick en Jaap Brouwer, beiden uit Nijkerk, die allebei het onderwijs in gingen.
Wil en Dick begonnen hun samenleven in Bennekom, waar Dick onderwijzer was. In Bennekom werden hun 4 dochters geboren: Henny, Alie, Harma en Jos. In de Lindelaan kwam familie graag op bezoek, ook broer Jaap die zo in Bennekom zijn a.s. vrouw leerde kennen, Netty Heij, die daar om de hoek woonde.
In de oorlog van 1940-1945 lag Bennekom in de frontlinie en dat heeft op de familie in Bennekom grote indruk gemaakt. Dochter Alie beschreef het zo:
“Bij het bombardement op de Grebbeberg zijn we 6 dagen geëvacueerd geweest in het bos bij de Panoramahoeve met veel dorpsgenoten in één huis. En bij de landing bij Arnhem op 17 september 1944 kwamen de parachutisten ook bij ons neer (prachtig gezicht). Pappa was al ondergedoken bij opa op de boerderij in Nijkerk. Een buurman heeft hem opgehaald en zijn gezicht ingesmeerd met roze zalf voor baardschurf, de Duitsers waren daar heel bang voor. Wij zijn toen ook naar opa gegaan tot half april en weer teruggebracht door ome Lub met paard en wagen. Ons huis was zonder ramen en er waren gaten in de vloer plus alles leeggeroofd. De Duitsers hadden ons huis bewoond, in de keuken de kachelpijp eruit gehaald bij het fornuis en hem gestookt, alleszwart.
We zijn op de dag van de Putter razzia en brand naar opa gegaan. De boerderijen waren leeg, ome Lub vonden we in een sloot.”
Dick wilde in Bennekom geen hoofd worden, maar volgde cursussen hout-, leer- en metaalbewerking. Later verhuisden Wil en Dick naar Aalten met de jongste 2 dochters. Daar gaf Dick handenarbeid. Het was wel ver naar het oosten, maar de bezoeken aan hen kenmerkten zich door de natuurwandelingen in de Aaltense bossen.
Met de verhuizing van Wil en Dick naar Den Haag werd de afstand naar Vlaardingen zo klein dat er bijna iedere zaterdag door Jaap een bezoek gebracht werd in Den Haag en ook andersom. De verhalen van Puntje en Bolletje van Dick werden gretig verslonden door de kinderen in Vlaardingen. Er werd ook gelogeerd in Den Haag met veel plezier. Dick was echter geen stadsmens en daarom verhuisden Wil en Dick naar Veenendaal, waar Dick op zijn plaats was bij gehandicapten.
Wil en Dick zorgden altijd voor een warme sfeer in huis waar je graag naar toe ging.
Kees van den Pol, 8 april 2022,
met dank aan Alie voor de aanvullingen.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Willempje van den Pol | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1930 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Derk Jan Brouwer | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.