Stamboom Severijn » Johannes (Jo) Severijn (1883-1966)

Persoonlijke gegevens Johannes (Jo) Severijn 


Gezin van Johannes (Jo) Severijn

Hij is getrouwd met Cornelia Geertruida (Cor) Smit.

Zij zijn getrouwd op 18 december 1934 te Geldermalsen, hij was toen 51 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Johannes (Jo) Severijn

Hoogleraar Wijsgerige Ethiek, Wijsgerige Inleiding tot de Godsdienstwetenschap en Encyclopeadia der Godgeleerdheid (1931-1957) en Gereformeerde Dogmatiek (1951-1953) aan de Rijksuniversiteit Utrecht, rector magnificus in het studiejaar 1951/195















Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes (Jo) Severijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes (Jo) Severijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Johannes (Jo) Severijn

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes (Jo) Severijn


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 mei 1883 lag rond de 11,9 °C. Er was 12 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 6 maart » Tijdens een storm bij het waddeneiland Borkum komen 121 vissers uit Paesens-Moddergat en Zoutkamp om het leven.
      • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
      • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
      • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
      • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
      • 15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.
    • De temperatuur op 18 december 1934 lag tussen 2,8 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 12,5 mm neerslag gedurende 4,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
      • 1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
      • 28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
      • 23 mei » Bonnie Parker en Clyde Barrow lopen in een hinderlaag van de politie en worden doodgeschoten.
      • 3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
      • 9 juni » Donald Duck maakt zijn debuut in de tekenfilm The Wise Little Hen.
      • 9 oktober » Moord op koning Alexander I van Joegoslavië in Marseille tijdens een staatsbezoek aan Frankrijk. Ook de Franse minister van buitenlandse zaken Louis Barthou komt bij de aanslag om het leven.
    • De temperatuur op 2 juli 1966 lag tussen 7,9 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 11,6 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
    • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
    • In het jaar 1966: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,4 miljoen inwoners.
      • 5 maart » Een Boeing 707 van de Britse maatschappij BOAC stort neer op de berg Fuji, Japan, 124 mensen komen om.
      • 14 maart » Jean-Philippe Stassen, Joods-Belgisch striptekenaar en scenarioschrijver
      • 3 april » De Russische Loena 10 brengt voor de eerste keer een ruimtesonde in een baan om de maan.
      • 19 juli » Zanger Frank Sinatra trouwt met actrice Mia Farrow.
      • 8 september » Uitzending van de eerste aflevering (The Man Trap) van de Amerikaanse sciencefictionserie Star Trek.
      • 6 oktober » Lsd wordt illegaal verklaard in de VS.
    • De temperatuur op 6 juli 1966 lag tussen 12,1 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 6,6 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
    • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
    • In het jaar 1966: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,4 miljoen inwoners.
      • 28 februari » De Cavern Club in Liverpool, waar de Beatles hun carrière begonnen, gaat failliet.
      • 31 maart » De Sovjet-Unie lanceert Loena 10, de eerste ruimtesonde die in een baan om de maan komt.
      • 12 augustus » De vulkaan Awu barst uit en blijft actief tot oktober 1966; bij de uitbarsting komen 39 mensen om het leven.
      • 30 september » Het Britse protectoraat Beetsjoeanaland wordt onafhankelijk onder de naam Republiek Botswana.
      • 14 oktober » De Nederlandse politieke partij D66 wordt opgericht.
      • 13 december » Ten zuidoosten van Amsterdam wordt de eerste paal voor een nieuwe wijk geslagen: de Bijlmermeer.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Severijn

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Severijn.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Severijn.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Severijn (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gijsbertus Cornelis (Bert) Severijn, "Stamboom Severijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-severijn/I108.php : benaderd 27 december 2025), "Johannes (Jo) Severijn (1883-1966)".