Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Koenraad I Luxemburg (± 1040-1086)

Persoonlijke gegevens Koenraad I Luxemburg 

  • Hij is geboren rond 1040.
  • Hij is overleden op 8 augustus 1086.
  • Een kind van Giselbert Luxemburg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 september 2011.

Gezin van Koenraad I Luxemburg

Hij is getrouwd met Clementia van Gleiberg.

Zij zijn getrouwd

Traditioneel wordt Clementia van Poitiers, dochter van Willem VII van Aquitanië, als echtgenote van Koenraad gezien. Hiervoor zijn echter alleen enkele vage aanwijzingen:
er is een eigentijdse oorkonde waaruit geconcludeerd zou kunnen worden dat de vrouw van Koenraad uit de Poitou komt.
de vrouw van Koenraad was vrouwe van Longwy, en dat bezit zou ze via haar vermoedelijke moeder Ermesinde van Lotharingen kunnen hebben verworven
de vrouw van Koenraad wordt Clementia genoemd.

Maar omdat Clementia gezien de geboortedatum van haar dochter niet later dan ca. 1045 kan zijn geboren en pas in 1142 overleed, zou de wel heel erg oud zijn geworden. Er is dan ook een theorie dat Koenraad twee vrouwen zou hebben gehad:
1.vermoedelijk Ermesinde van Lotharingen, die dan dus niet de vrouw van Willem VII van Aquitanië was, vrouwe van Longwy
2.Clementia van Gleiberg, die als vrouw van Koenraad wordt vermeld

Aan de andere kant hoeft de vermelding van Clementia als vrouwe van Gleiberg niet in strijd te zijn met een mogelijke Aquitaanse afkomst: als Gleiberg al Luxemburgs bezit was ten tijd van haar huwelijk kan dit haar huwelijksgift zijn geweest.

Kind(eren):

  1. Ermisinde Luxemburg  ± 1080-1143 


Notities over Koenraad I Luxemburg

Koenraad I (ca. 1040 - 8 augustus 1086) was, als opvolger van zijn vader Giselbert, graaf van Luxemburg van 1059 tot 1086.

Koenraad werd in 1059 graaf van Luxemburg, voogd van de Sint-Maximinusabdij te Trier, Echternach en van Stablo-Malmedy. Direct kwam hij in conflict over de Sint-Maximinusabdij met bisschop Eberhard van Trier en nam hem gevangen. Als straf werd hij door de paus in de ban gedaan. Op 6 juli 1063 stichtte Koenraad de Benedictijner Altmünster abdij te Luxemburg en begiftigde de abdij met boerderijen, visrechten, bos en een molen. In 1070 stichtte hij de abdij van Orval, samen met Arnold I van Loon.In 1085 ging Koenraad met zijn broers op pelgrimstocht naar het Heilige Land, als tegenprestatie voor het opheffen van de excommunicatie. Koenraad stierf op de terugreis, in Palestina of in Italië. Hij werd begraven in de Altmünster abdij te Luxemburg. Koenraad was een trouw bondgenoot van keizer Hendrik IV.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Koenraad I Luxemburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Koenraad I Luxemburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Koenraad I Luxemburg

Koenraad I Luxemburg
± 1040-1086



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Koenraad I Luxemburg

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Luxemburg


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I56120.php : benaderd 31 december 2025), "Koenraad I Luxemburg (± 1040-1086)".