De temperatuur op 20 juni 1893 lag rond de 15,4 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
Trouwdag 17 april 1913
De temperatuur op 17 april 1913 lag tussen 1,2 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.
21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
Dag van overlijden 22 april 1973
De temperatuur op 22 april 1973 lag tussen 1,2 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Denemarken, Ierland en het Verenigd Koninkrijk treden toe tot de EEG.
28 maart » Aanvaller René van de Kerkhof maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in en tegen Oostenrijk.
14 april » Slade geeft een concert in Ahoy in Rotterdam.
10 juli » Oprichting van de Poolse voetbalclub Korona Kielce.
14 oktober » Leger ingezet tegen studenten-demonstratie in Thailand: 1577 doden. Koning Bhumibol stuurt militaire junta weg.
31 oktober » Opening van het indoor schaatscomplex, de Jaap Edenhal.
Dag van begraven 26 april 1973
De temperatuur op 26 april 1973 lag tussen 3,2 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rolink.
Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rolink (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Van Os is opgesteld door wijlen Harry Lubberman (zoals aangegeven in de digitale, genealogische nalatenschap blijft deze publicatie online, contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: wijlen Harry Lubberman, "Stamboom Van Os", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-os-stamboom/I8121.php : benaderd 2 januari 2026), "Johanna Berendina Rolink (1893-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.