Piet Blijleven is geboren in Nieuwer-Amstel.
...
Van deze gemeente is helaas weinig bekend. Bij alles wat geschiedschrijvers mededeelden, was Nieuwer-Amstel meestal nog bijzaak tegenover zijn machtige buurman Amsterdam.
De gemeente Nieuwer-Amstel (thans Amstelveen) was een deel van de oude Heerlijkheid Amstel, Aemstel ook Aemstelle geschreven.
...
Het oude en eigenlijke Aemstelle werd gevormd door twee stroken laagveen op de beide oevers van de landrivier, van de Waver tot het IJ. Het besloeg het gebied, dat later de ambachten van Ouder-Amstel en Nieuwer-Amstel uitmaakten, met een moerassige bosstreek, die de Ouder-Amstelse weiden en akkers ten oosten begrensde, en in de 13e en 14e eeuw het Reigerbosch werd genoemd en eindelijk ook de moerassen van het IJ, waar later Amsterdam werd gebouwd.
In 1274 had de gemeente Amstel (Ouder- en Nieuwer-Amstel) eigen bestuur, zegel en rechtspraak.
Omstreeks 1278 werd te Nieuwer-Amstel door de gelovigen een eigen kerk gesticht. Later hadden zij twee kerken met één pastoor en één patroon: Sint Urbanus.
Maar eigenlijk was er sinds het begin van de 14e eeuw pas sprake van een Nieuwer-Amstel in tegenstelling tot het Ouder-Amstel.
(Uit: Nieuwer-Amstel in de loop der eeuwen H. Scharp 1913 -1923, verkrijgbaar bij het Gemeentehuis te Amstelveen).
..
Piet had nadat hij eerst werkzaam was geweest bij zijn vader in de veenderij, zijn diploma warmoezier gehaald. Helaas werd hij door een spierziekte langzamerhand invalide en kon hij niet meer op het land werken.
Jaren verzorgde hij het huishouden thuis en toen dit ook niet meer ging is hij uiteindelijk in het Dorp terecht gekomen.
Piet had de echte Blijleven humor en het was eigenlijk altijd leuk als hij kwam logeren, en ook als wij in Halfweg op visite gingen.
Hij hield van kruiswoord puzzels en is ook menig keer naar Lourdes geweest.
[bron: Greet Kolhorn-Blijleven]
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.