Stamboom Schook » Jacoba Herperta Willemina Pelle (1893-1945)

Persoonlijke gegevens Jacoba Herperta Willemina Pelle 

  • Zij is geboren in het jaar 1893 in Tiel.
  • Zij is overleden op 15 februari 1945 in Weesp, zij was toen 52 jaar oud.Bron 1
    Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Overlijden
    burgerlijke stand van de gemeenten in de provincie Noord-Holland, Archiefdeel van
    (dubbele) regis..., Weesp, archief 588, inventarisnummer 4024, 16-02-1945,
    Overlijdensakten van de gemeenten in de provincie Noord-Holland, aktenummer
    26
  • Een kind van Johannes Pelle en Neeltje Uitert
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 februari 2024.

Gezin van Jacoba Herperta Willemina Pelle

Zij is getrouwd met Cornelis Schook.

Zij zijn getrouwd op 5 augustus 1922 te Tiel, zij was toen 29 jaar oud.Bron 2

Aktenummer: 62

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacoba Herperta Willemina Pelle?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacoba Herperta Willemina Pelle

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacoba Herperta Willemina Pelle

Johannes Pelle
± 1870-????
Neeltje Uitert
± 1870-????

Jacoba Herperta Willemina Pelle
1893-1945

1922

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Overlijden
  2. Gelders archief

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 augustus 1922 lag tussen 9,7 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 10,7 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 15 februari » In Den Haag wordt het Internationaal Gerechtshof - gevestigd in het Vredespaleis - geopend.
    • 29 juni » Bisschopswijding van Johannes Olav Smit, Nederlands apostolisch vicaris van Noorwegen, in de Sint Lebuïnuskerk in Deventer.
    • 5 juli » Eerste verkiezingen in Nederland met actief vrouwenkiesrecht.
    • 14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
    • 8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
    • 30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
  • De temperatuur op 15 februari 1945 lag tussen 3,1 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 0,6 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Operatie Sonnenwende gaat van start. Hierdoor werd de Slag om Berlijn slechts enkele maanden uitgesteld.
    • 11 april » Bevrijding van het concentratiekamp Buchenwald.
    • 16 april » Tweede Wereldoorlog: Sovjet-Unie start groot eindoffensief tegen Duitsland met als doel de verovering van Berlijn.
    • 1 juni » Eerste nummer van de Geldersch-Overijsselsche Courant, een krant voor de Noordelijke Achterhoek, Zuid-Twente met een aparte editie Haaksbergen, Diepenheim en Markelo.
    • 8 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 loopt vast op Laddrif en wordt twee dagen later vernietigd door de Amerikaanse onderzeeboot Cod.
    • 3 november » In Cuenca, Ecuador wordt het Estadio Alejandro Serrano Aguilar officieel in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pelle

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pelle.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pelle.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pelle (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Schook is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Wim Schook, "Stamboom Schook", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_schook/I1069877951.php : benaderd 17 maart 2026), "Jacoba Herperta Willemina Pelle (1893-1945)".