Stamboom Wessel » Aafje Bleuland (1783-1862)

Persoonlijke gegevens Aafje Bleuland 

Bron 1

Gezin van Aafje Bleuland

(1) Zij is getrouwd met Gerard Willem van Toulon.

Zij zijn getrouwd op 16 maart 1802 te Utrecht, zij was toen 18 jaar oud.


Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Adrianus van Wijnoxbergen.

Zij zijn getrouwd op 19 december 1808 te Rotterdam, zij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Aafje Bleuland

Oom henricus Kuijpers was getuige huwelijk

2.9. GERARD WILLEM VAN TOULON Gerard Willem van Toulon werd 3 februari 1778 te Gouda geboren als zoon van Martinus van Toulon, raad in de vroedschap der stad Gouda, en Adriana Maria van Eyck. Hij studeerde geneeskunde aan de Utrechtse hogeschool. 16 maart 1802 huwde hij te Utrechtmet Aafje Bleuland, dochter van Jan Bleuland, hoogleraar in de geneeskunde te Utrecht en Aafje Kuypers. Hij was als
geneesheer gevestigd te Rotterdam en overleed 4 januari 1808 te Gouda. Zijn weduwe hertrouwde 19 december 1808 met Adrianus van Wijnoxbergen, geneesheer te Rotterdam. Zij overleed 18 januari 1862.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aafje Bleuland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aafje Bleuland

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. FamilySearch Stamboom - MyHeritage
    De FamilySearch Stamboom wordt gepubliceerd door MyHeritage onder licentie van FamilySearch International, de grootste genealogische organisatie in de wereld. FamilySearch is een nonprofit organisatie die gespnsord wordt door The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (Mormon Church). - Collection - 40001 - https://www.myheritage.nl/research/collection-40001/familysearch-stamboom?itemId=103015645&action=showRecord - Aafje BleulandGeslacht: VrouwGeboorte: 14 aug 1783 - Gouda, Zuid-Holland, NetherlandsHuwelijk: 1802 - Of Rotterdam, Zuid-Holland, NetherlandOverlijden: 18 jan 1862 - Voorburg, Zuid-Holland, NetherlandsOuders: Prof.dr. Jan Bleuland, Adriana Cornelia Bleuland (geboren Cuijpers)Echtgenote(n/s): Adrianus van Wijnoxbergen, Gerard Willem van ToulonKinderen: Adriana Maria Van Oordt (geboren van Toulon), Petronella Catharina van Wijnoxbergen, Willem Arnout Cornelis van Wijnoxbergen, Martinus van Wijnoxbergen, Aafje van WijnoxbergenZuster: Henriëtte Cornelia Proper (geboren Bleuland) - Record - 40001:103015645:

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 augustus 1783 lag rond de 15,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
    • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .
    • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
  • De temperatuur op 19 december 1808 lag rond de -6,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het oosten. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1808: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De slavenhandel naar de Verenigde Staten wordt verboden.
    • 26 januari » In Nieuw-Zuid-Wales breekt de Rum Rebellion uit.
    • 20 april » Amsterdam wordt de hoofdstad van Nederland onder Lodewijk Napoleon
    • 21 augustus » Britse en Portugese troepen onder bevel van Arthur Wellesley verslaan de Franse troepen onder bevel van generaal Jean-Andoche Junot in de Slag bij Vimeiro.
    • 3 september » Introductie van een voorloper van het periodiek systeem door John Dalton.
    • 20 december » Start van het tweede Beleg van Zaragoza tijdens de Spaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 18 januari 1862 lag rond de -9,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 5 januari » Slag bij Hancock (Amerikaanse Burgeroorlog)
    • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
    • 25 mei » Eerste Slag bij Winchester tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning.
    • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bleuland

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bleuland.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bleuland.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bleuland (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Wessel is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Teilani, "Stamboom Wessel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wessel/I9305.php : benaderd 22 januari 2026), "Aafje Bleuland (1783-1862)".