Stamboom Voorhaar » Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken (846-879)

Persoonlijke gegevens Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken 


Gezin van Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken

Hij is getrouwd met Adelheid van Parijs (ook Friuli).

Zij zijn getrouwd in het jaar 868, hij was toen 21 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):



Notities over Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken

Lodewijk II (1 november 846 – Compiègne, 10 april 879) van West-Francië der Franken, bijgenaamd ‘de stamelaar’ of 'de stotteraar' (Fr. le Bègue), behoort tot het geslacht der Karolingen. Hij was een zoon van Karel de Kale en Ermentrudis van Orléans. Hij werd in 856 onderkoning van Maine, in 862 graaf van Meaux en in 867 van Aquitanië en volgde in 877 zijn vader op als Koning van West-Francië.
Lodewijk II huwde op 1 maart 862 met Ansgardis van Bourgondië (ca. 840 - 2 november 880/882), een dochter van Graaf Harduin. Uit dit huwelijk werden geboren:
- Lodewijk III der Franken (ca. 863 – 5 augustus 882)
- Carloman der Franken (ca. 867 – 6 december 884)
- Gisela der Franken (ca. 870 - 12 december 884), gehuwd met Robert van Troyes
- Ermentrudis (ca. 875 - ?), gehuwd met Everhard van Friuli.
Omstreeks 875 huwde Lodewijk II met Adelheid van Parijs (853 – ca. 10 november 901) (dochter van Paltsgraaf Adalhard). Uit dit huwelijk werden geboren:
- Irmtrud der Franken, (ca. 877 - ca. 910)
- Karel III 'de Eenvoudige' van West Francië (17 september 879 – Péronne, 7 oktober 929), gehuwd met Eadgifu van Engeland, dochter van Edward de Oudere
Hij werd door zijn vader, Karel II bijgenaamd 'de Kale' aangesteld tot koning in Maine in 856 en, als zijn beoogd opvolger, tot (onder-)koning van Aquitanië in 867. Lodewijk schonk, nadat hij de dood van zijn vader had vernomen, tal van kloosters, graafschappen en domeinen weg om aanhang te winnen, wat de koninklijke macht verkleinde en wat bijna tot een burgeroorlog leidde met de uit Italië terugkerenden. Hij werd na bemiddelend optreden van aartsbisschop Hincmar van Reims door deze gekroond te Compiègne op 8 december 877. Een jaar later werd hij ook door paus Johannes VIII gekroond (met uitzicht op een latere keizerskroning in Rome) te Troyes op 7 september 878. Tijdens een samenkomst met zijn neef Lodewijk de Jonge van Oost-Francië tekende Lodewijk het verdrag van Meersen te Voeren (Fr: Fourons) op 1 november 878 en bereidde (voordat een verdergaande samenwerking met de overige Karolingische vorsten werd bereikt) een veldtocht voor tegen het opstandige zuiden van zijn rijk. Lodewijk overleed te Compiègne op Goede Vrijdag 10 april 879 en werd op 11 april aldaar begraven in het klooster van Notre-Dame. Hij werd opgevolgd door zijn twee oudste zoons uit zijn eerste huwelijk. Deze overlijden echter beiden kinderloos op jonge leeftijd. Als Carloman in 884 overlijdt aan een beenwond, opgelopen tijdens de jacht, nodigen de edelen van West-Francië de Oost-Frankische koning Karel III, bijgenaamd 'de Dikke' uit om ook West-Francië over te nemen. Karel III wordt echter na twee jaar afgezet als keizer van de Franken. Op basis van de erfopvolging zou de jongste zoon van Lodewijk II (Karel III 'de eenvoudige') op dat moment aanmerking komen voor het koningschap, maar omdat hij veel te jong en te zwak is, geven de West-Frankische edelen de voorkeur aan Graaf Odo Capet van Parijs (een niet-Karolinger) omdat hij heeft bewezen dat hij de Noormannen kan verslaan.
(bron: nl.wikipedia.org)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken

Voorouders (en nakomelingen) van Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken

Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken
846-879

868

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Over de familienaam Van West-Francië der Franken


    De publicatie Stamboom Voorhaar is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jan Voorhaar, "Stamboom Voorhaar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I4780.php : benaderd 6 februari 2026), "Lodewijk I I (ook de Stamelaar - ook de Stotteraar) van West-Francië der Franken (846-879)".