Stamboom Voorhaar » Cornelis Rijsberman (1860-1940)

Persoonlijke gegevens Cornelis Rijsberman 


Gezin van Cornelis Rijsberman

Hij is getrouwd met Anna Veldmeijer (ook Veltmeijer).

Zij zijn getrouwd op 17 september 1884 te Hilversum, hij was toen 23 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Theodora Rijsberman  ± 1888-1951 
  2. Johanna Rijsberman  ± 1889-???? 
  3. Alida Rijsberman  1890-1891
  4. Catharina Rijsberman  1892-???? 
  5. Cornelia Rijsberman  ± 1894-1956 
  6. Johannes Rijsberman  1895-1984 
  7. Cornelis Rijsberman  ± 1898-1919
  8. Antonius Rijsberman  1899-1899
  9. Theodorus Rijsberman  1900-1978 


Notities over Cornelis Rijsberman

Op 21 februari 1882 komt Cornelis Rijsberman voor in het indexregister bekeurden 1878-1890. Dit vanwege dronkenschap. Hij krijgt een boete van fl. 3 of 2 dag gevangenisstraf.
(bron: indexregister bekeurden via Streekarchief Gooi- en Vechtstreek)
=
In 1883 komt Cornelis Rijsberman voor in een klapper op naam van veroordeelden van de Arrondissementsrechtbank in Amsterdam. Op 25 maart 1883 is proces-verbaal opgemaakt in Hilversum, op 2 april 1883 is de dagvaarding aan hem, wever van beroep en wonende in Hilversum, betekend. Hij wordt verdacht van het toebrengen van slagen of stoten en kwetsuren. De officier eist een cellulaire gevangenzetting van twee maanden en een boete van acht gulden. Uit de overwegingen blijkt dat hij op de avond van 25 maart op de openbare weg in Hilversum Reuben Turner moedwillig en gewelddadig met een mes een bloedende wond in het aangezicht heeft toegebracht. Ter terechtzitting ontkent Cornelis Rijsberman. Naast het slachtoffer zijn er echter getuigen die het verhaal bevestigen. Zij verklaren dat zij met zijn vijven waren en Cornelis Rijsberman ruzie met hen begon te maken. Daardoor ontstond een vechtpartij met de bloedende wond tot gevolg. De feiten worden wettig en overtuigend bewezen verklaard. Op 26 april 1883 veroordeelt de rechtbank Cornelis Rijsberman tot een gevangenisstraf voor twee maanden en een boete van acht gulden.
(bron: www.archieven.nl)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Rijsberman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Rijsberman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Rijsberman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Noord-Hollands Archief - genealogie Veldmeijer
  2. Noord-Hollands Archief - www.archieven.nl
  3. indexregister van bekeurden 1878-1890
  4. Noord-Hollands Archief - stamboom Veldmeijer
  5. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 december 1860 lag rond de 1,2 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 17 september 1884 lag rond de 26,3 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 54%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
    • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
  • De temperatuur op 14 april 1940 lag tussen 3,3 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 13 mei » De Duitse verovering van Frankrijk start met het oversteken van de Maas door het Duitse leger.
    • 22 juni » Frankrijk wordt gedwongen een wapenstilstand met nazi-Duitsland te tekenen.
    • 25 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Semarang in Nederlands-Indië.
    • 29 juni » WO II: Anjerdag, Nederlanders geven in groten getale uiting aan hun onvrede over de Duitse bezetting.
    • 31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.
    • 6 december » Duitse aanvalsschepen laten vijf geallieerde koopvaardijschepen zinken voor de kust van Nauru.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rijsberman


De publicatie Stamboom Voorhaar is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Voorhaar, "Stamboom Voorhaar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I1558.php : benaderd 26 februari 2026), "Cornelis Rijsberman (1860-1940)".