Stamboom Van Traa » Theodorus Hendrinus Helenus van Traa (1875-1936)

Persoonlijke gegevens Theodorus Hendrinus Helenus van Traa 

  • Hij is geboren op 6 augustus 1875 in Rotterdam.
    Kind Theodorus Hendrinus Helenus van Traa
    Vader Willem van Traa
    Moeder Anna Hartong
    Plaats Rotterdam
    Geboortedatum 06-08-1875
    Opmerkingen akte nr. 3299
    Bronverwijzing Rotterdam1875c155v
  • Beroepen:
    • vanaf 1915 Koopman.Bron 1
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Archieflocatie Noord-Hollands Archief
      Algemeen Gemeente: Amsterdam
      Soort akte: Huwelijksakte
      Aktenummer: reg.1B;fol.25
      Datum: 27-12-1919
      Bruidegom Theodorus Hendrinus Helenus van Traa
      Leeftijd: 0
      Bruid Ellen Karen Alfrida Kraunsóe
      Leeftijd: 0
      Vader bruidegom - van -
      Moeder bruidegom - -
      Vader bruid - -
      Moeder bruid - -
      Nadere informatie Gehuwd te Fredriksberg (Denenmarken) 16-03-1915.;beroep Bg.:koopman
    • vanaf 1918 nederlands vice-consul te Kopenhagen.Bron 2
      TH. H. H. VAN TRAA. †
      Te Amsterdam is op 61-jarigen leeftijd overleden de heer Th. H. H. van Traa. De overledene was in 1918 Nederlandsch vice-consul te Kopenhagen, als voorganger van den huidigen functionaris, den heer Rietbergen.

      De teraardebestelling zal op Zaterdag om 12 uur op Zorgvlied plaats hebben.
  • Woonachtig:
    • vanaf 1875: Schiekade 176, Rotterdam.Bron 3
    • vanaf 1878: Schiedamschesingel 52, Rotterdam.Bron 3
    • vanaf 1880: Glashaven 8, Rotterdam.Bron 3
    • vanaf 1886: Wijnhaven 155, Rotterdam.Bron 3
    • vanaf 1913: Heemraadssingel 324a, Rotterdam.Bron 4
      8450 Traa, Th. v., woonh., Heemraadssingel 324a
  • Hij is overleden op 16 december 1936 in Amsterdam, hij was toen 61 jaar oud.Bron 5
    TH. H. H. VAN TRAA. †
    Te Amsterdam is op 61-jarigen leeftijd overleden de heer Th. H. H. van Traa. De overledene was in 1918 Nederlandsch vice-consul te Kopenhagen, als voorganger van den huidigen functionaris, den heer Rietbergen.

    De teraardebestelling zal op Zaterdag om 12 uur op Zorgvlied plaats hebben.
  • Hij is begraven op 18 december 1936 in Amsterdam (Zorgvlied).Bron 2
  • Een kind van Willem van Traa en Anna Hartong
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 augustus 2010.

Gezin van Theodorus Hendrinus Helenus van Traa

Hij is getrouwd met Ellen Karen Alfrida Kraunsoe.

Zij zijn getrouwd op 16 maart 1915 te Fredriksberg (Denemarken), hij was toen 39 jaar oud.

Bron Huwelijken Amsterdam 1919, register 1B, folio 25
Datum 27/12/1919
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Gemeente: Amsterdam
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: reg.1B;fol.25
Datum: 27-12-1919
Bruidegom Theodorus Hendrinus Helenus van Traa
Leeftijd: 0
Bruid Ellen Karen Alfrida Kraunsóe
Leeftijd: 0
Vader bruidegom - van -
Moeder bruidegom - -
Vader bruid - -
Moeder bruid - -
Nadere informatie Gehuwd te Fredriksberg (Denenmarken) 16-03-1915.;beroep Bg.:koopman

Kind(eren):

  1. Jan van Traa  1916-2006 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus Hendrinus Helenus van Traa?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus Hendrinus Helenus van Traa

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus Hendrinus Helenus van Traa

Adriana Boer
1811-1893
Anna Hartong
1844-1899

Theodorus Hendrinus Helenus van Traa
1875-1936

1915
Jan van Traa
1916-2006

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Theodorus Hendrinus Helenus van Traa



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. huwelijksacte
    2. http://kranten.kb.nl/view/paper/id/ddd%3A010016959%3Ampeg21%3Ap001%3Aa0007
    3. Adresboeken - 1838 (http://www.gemeentearchief.rotterdam.nl/content/index.php?option=com_wrapper&Itemid=165)
    4. Adresboeken - 1838 (http://www.gemeentearchief.rotterdam.nl/content/index.php?option=com_wrapper&Itemid=165) - http://de-wit.net/bronnen/tel1915/index.htm (naamlijst voor de telefoondienst 1915)
    5. het Vaderland 18-12-1936 overlijdensannonce

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 augustus 1875 lag rond de 25,0 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 16 maart 1915 lag tussen 4,6 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 6,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
      • 3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
      • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
      • 1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
      • 5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
      • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
    • De temperatuur op 16 december 1936 lag tussen 1,7 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 6,0 mm neerslag gedurende 4,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
      • 1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
      • 1 augustus » Opening van de Olympische Spelen in Berlijn.
      • 5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
      • 24 oktober » Hitler en Mussolini sluiten het verdrag dat de basis wordt van de 'As' tussen Berlijn en Rome.
      • 25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
      • 12 december » De Moerdijkbrug over het Hollandsch Diep wordt geopend.
    • De temperatuur op 18 december 1936 lag tussen 10,0 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
      • 15 februari » Hitler presenteert de Volkswagen.
      • 16 juni » In Nijmegen wordt de Waalbrug, destijds langste boogspanningbrug van Europa, geopend door koningin Wilhelmina.
      • 30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
      • 1 augustus » Opening van de Olympische Spelen in Berlijn.
      • 13 september » Voor de tweede maal wordt Loen, Noorwegen, getroffen door een vloedgolf nadat een enorm rotsblok in een meer is gevallen. Er vallen 74 doden.
      • 5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Traa

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Traa.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Traa.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Traa (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Van Traa is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Van Traa, "Stamboom Van Traa", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-traa/I986.php : benaderd 15 februari 2026), "Theodorus Hendrinus Helenus van Traa (1875-1936)".