Stamboom Van Osch » Jacobus Joannis van Neijnsel (± 1320-????)

Persoonlijke gegevens Jacobus Joannis van Neijnsel 


Gezin van Jacobus Joannis van Neijnsel


Notities over Jacobus Joannis van Neijnsel

- buitenechtelijk kind

Na 21 april 1351 zwijgen de protocollen en vinden we in geen enkel archief aantekeningen die er op wijzen dat Jacobus nog in leven zou zijn. In een overgeleverd document van 12 januari 1355, opgesteld voor de bewindvoerders van de Tafel van de Heilige Geest, wordt een transactie gepleegd door Johannes zoon van wijlen Jacobus, schoenlapper, welke zijn goederen Ter Hommelheze in de parochie van Dinther met hun toe-behoren en een beemd in Heeswyc aan de overzijde van de Aa genaamd die Rietbeemt, groot 8 voer hooi, te Veerdonc verkoopt aan Jacobus de buitenechtelijke zoon ( bastaard) van Johannes genaamd van Neynsel.
A.C.M. Kappelhof, Archief van de Tafel van de Heilige Geest van ’s-Hertogenbosch, Deel I, Regesten van Oorkonden, 1271-1359, Regestnr. 380, 12-01-1355.
bron: uit Het Cuperinus Bedrog.pdf

HG-tafel Den Bosch Regesten:
357a. 1352, 12 october = Schenking land Dinther
Notaris Johannes Johannis Leydecker van Den Bossche, clericus bisdom Luik, oorkondt
Jacobus van Neynsel z.v. Johannes van Neynsel van Den Bossche en Bela Cupers zijn echtgenote schenken aan Johannes Cuper z.v. Bela voornd. en w. Arnoldus Cuper, clericus
van: twee derde deel van de ‘Cuperscloet’ in het dorp ‘Dinther’
Het betreft een ‘donatio inter vivos’ gevolgd door een ‘supportatio’ en omgeven met de gebruikelijke garantieclausules. Een derde deel van dit land is door Bela gekocht van Johannes van Hanewijc en een derde deel is gekocht door Johannes voornd. van Johannes van Haenwijc.
plaats van de handeling: het woonhuis van Jacobus en Bela in ‘s-Hertogenbosch
Opgenomen in de Collectie 100 Bossche testamenten, nr. 24 (regest nr. 1).
Dit hangt vermoedelijk samen met de hoeve Hommelheze onder Dinther die enige tijd later door de Tafel verworven werd.

670. 1369, 14 december = Uitvoering arbitrage hoeve Dinther - Hommelheze
Johannes van Neynsel z.v.w. Jacobus van Neynsel heeft het goed HOMMELHEZE in Dinther naast het bos van BERNHEZE met alle beesten en verdere PECORALIA (= veestapel) gend. VARENDE GOET overgedragen aan zijn broeder Johannes Cuper.
Zie ook nr. 661.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Joannis van Neijnsel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Joannis van Neijnsel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Joannis van Neijnsel

Jacobus Joannis van Neijnsel
± 1320-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Neijnsel


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I57506.php : benaderd 26 januari 2026), "Jacobus Joannis van Neijnsel (± 1320-????)".