Familienstammbaum Van Osch » Jacobus Joannis van Neijnsel (± 1320-????)

Persönliche Daten Jacobus Joannis van Neijnsel 


Familie von Jacobus Joannis van Neijnsel


Notizen bei Jacobus Joannis van Neijnsel

- buitenechtelijk kind

Na 21 april 1351 zwijgen de protocollen en vinden we in geen enkel archief aantekeningen die er op wijzen dat Jacobus nog in leven zou zijn. In een overgeleverd document van 12 januari 1355, opgesteld voor de bewindvoerders van de Tafel van de Heilige Geest, wordt een transactie gepleegd door Johannes zoon van wijlen Jacobus, schoenlapper, welke zijn goederen Ter Hommelheze in de parochie van Dinther met hun toe-behoren en een beemd in Heeswyc aan de overzijde van de Aa genaamd die Rietbeemt, groot 8 voer hooi, te Veerdonc verkoopt aan Jacobus de buitenechtelijke zoon ( bastaard) van Johannes genaamd van Neynsel.
A.C.M. Kappelhof, Archief van de Tafel van de Heilige Geest van ’s-Hertogenbosch, Deel I, Regesten van Oorkonden, 1271-1359, Regestnr. 380, 12-01-1355.
bron: uit Het Cuperinus Bedrog.pdf

HG-tafel Den Bosch Regesten:
357a. 1352, 12 october = Schenking land Dinther
Notaris Johannes Johannis Leydecker van Den Bossche, clericus bisdom Luik, oorkondt
Jacobus van Neynsel z.v. Johannes van Neynsel van Den Bossche en Bela Cupers zijn echtgenote schenken aan Johannes Cuper z.v. Bela voornd. en w. Arnoldus Cuper, clericus
van: twee derde deel van de ‘Cuperscloet’ in het dorp ‘Dinther’
Het betreft een ‘donatio inter vivos’ gevolgd door een ‘supportatio’ en omgeven met de gebruikelijke garantieclausules. Een derde deel van dit land is door Bela gekocht van Johannes van Hanewijc en een derde deel is gekocht door Johannes voornd. van Johannes van Haenwijc.
plaats van de handeling: het woonhuis van Jacobus en Bela in ‘s-Hertogenbosch
Opgenomen in de Collectie 100 Bossche testamenten, nr. 24 (regest nr. 1).
Dit hangt vermoedelijk samen met de hoeve Hommelheze onder Dinther die enige tijd later door de Tafel verworven werd.

670. 1369, 14 december = Uitvoering arbitrage hoeve Dinther - Hommelheze
Johannes van Neynsel z.v.w. Jacobus van Neynsel heeft het goed HOMMELHEZE in Dinther naast het bos van BERNHEZE met alle beesten en verdere PECORALIA (= veestapel) gend. VARENDE GOET overgedragen aan zijn broeder Johannes Cuper.
Zie ook nr. 661.

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Jacobus Joannis van Neijnsel?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Jacobus Joannis van Neijnsel

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Jacobus Joannis van Neijnsel

Jacobus Joannis van Neijnsel
± 1320-????


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Über den Familiennamen Van Neijnsel

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Neijnsel.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Neijnsel.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Neijnsel (unter)sucht.

Die Familienstammbaum Van Osch-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Berry van Osch, "Familienstammbaum Van Osch", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I57506.php : abgerufen 2. März 2026), "Jacobus Joannis van Neijnsel (± 1320-????)".