Stamboom Van Osch » Matheus Jacop Goijaerts Keijmps (± 1405-> 1463)

Persoonlijke gegevens Matheus Jacop Goijaerts Keijmps 


Gezin van Matheus Jacop Goijaerts Keijmps

Hij is getrouwd met Aleijt Henrick Lemmens.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Matheus Jacop Goijaerts Keijmps

BP 1198 (Best) okt 1427 – sept 1428 folio 92r
Waugher geheten Weijt van der Enghelsbraken zoon wijlen Dirc van der Enghelsbraken
Jan Guede Cnaep van Best, man van Lijsbeth dochter wijlen Dirck van der Enghelsbraken
Mathijs Jacop Keijmp

1447.127. (86+89) Mathias filius Jacobi Keijmps ex palude Gerardi de Aa, quondam Arnoldi fi Gerardi Keijmps, I sol. et X ½ den. vet.

schepenbank Oirschot:
Verschenen is Rolof Henricks van der Houwen en hij verkoopt hierbij aan Mathijs Jacop Keijmps die de helft van een stuk beemd genoemd de Noutenbeemd, gelegen in Oirschot herdgang Naastenbest, b.p. Mechteld Smollers en haar kinderen, Carijn Vreijssen, genoemde Mathijs, de gemeijnte. De verkoper belooft alle lasten van zijn kant hierin af te handelen. Datum2 1 september 1463, getuigen Willem Rutgers en Gielis Snellaerts.

Komen zijn Goijaert Eckermans als man van Covegond, verder Goijaert Peters als man van Aleijt, beide dochters van Goijaert Keijmps, verder Wouter zoon wijlen Goijaert Goijaert Keijmps, voor hemzelf en voor Gerit en Aert, als broers en voor Aleijt de oude en Aleijt de jonge, gezusters en alle kinderen van wijlen Goijaert Keijmps de jonge,
verder Jacop de oude en Jacop de jonge, Korstiaen Aert Korstiaens als weduwnaar van Engelen, kinderen van genoemde Jacop Keijmps, verder handelend voor Korstiaen, Nelen, Mathijs, Jacop, Clara, Jutte en Beatrijs verwekt bij deze Engelen, nog Jacop de oude en Jacop de jonge handelend voor Adriaen, Ida, Clara, en Katalijn als kinderen van Marcelis Franken (?) verwekt bij Katalijn dochter van Jacop Keijmps en voor Aert en Mercelis, gezusters en kinderen van wijlen Willem die zoon was van genoemde Marcelis Francken en van Katalijn Jacop Keijmps, verder Jan Willem Jacop Keijmps voor hemzelf en voor Pauwels Henrick Pauwels als man van Aleijt dochter van genoemde Willem Keijmps, …(B)… verder Joerden en Jacop, broers en kinderen van wijlen Ansem van Lieveld verwekt bij Katalijn dochter van wijlen Jacop Keijmps, voor henzelf handelend en voor Jacop, Pauwels, Jan en Thonis hun broers en voor Jan Dircks als man van Lisbeth, zijnde alle wettige kinderen van genoemde Ansem en Katarina, verder Wautgaert Dirck Wautgaerts voor hemzelf en voor zijn vrouw Covegonden, verder Lambrecht van Vucht als man van Margriet voor hemzelf en voor Gijsbrecht van Haren (?) als man van Covegonden, verwekt door deze Dirck Wautgaerts en Covegonden dochter van wijlen Jacop Keijmps, verder nog voor Gijsbrecht, Lisbeth en Covegonden kinderen van genoemde Gijsbrecht en van Covegonden, ook nog handelend voor Covegonden dochter van Jacop Dirck Weijten (=Wautgaerts, JT) verwekt bij Agnese Goijaerts, zijnde alle wettige erfgenamen van wijlen Mathijs Jacop Keijmps, hun oom die in diens testament zijn vermeld.

Verder hierbij Lambrecht Henrick Lemmens, Peter zoon wijlen Aert Happen, Henrick zoon Henrick Happen, in naam zoals in het testament vermeld van …. (B) … en Aleijt Keijmps in de plaats van zijn vader Henrick, verder Henrick Wouter Laeckmans als voogd over Aleijt en voor … (B)…als voogd voor Johanna en Henrick Jan Goijaerts als voogd voor Lisbeth, zijnde alle wettige kinderen van Peter Aert Happen, verder Steven Henricks van der Donck namens zijn wettige vrouw Claessen, welke Claessen is verwekt bij Beatrijs dochter van Peter Aert Happen, verder Henrick Janssen van Best en Jan Janssen van Best die handelen voor Henrick natuurlijke zoon van Joerden als man van Margriet dochter van Jan van Best, voor hemzelf handelend en voor Beatrijs en Claessen hun zusters, zijnde alle wettige erfgenamen van Aleijt dochter van Henrick Lemmens die wettige vrouw was van Mathijs Keijmps, en hebben een deling gemaakt van het bezit dat ze samen hebben geerfd van Mathijs Keijmps if hen in een testament was vermaakt door deze Mathijs en Akeijt.

De erfgenamen van Mathijs krijgen een stuk land genoemd de Braeken (?), groot 5 lopenzaad, b.p. de erfgenamen van Aleijt waarvan is afgedeeld, de gemeenschappelijke straat, Peter Francken, Goijaert Gielis Janssen. Nog een stuk land genoemd de Afterste Hof, b.p. Hap Goijaert Keijmps, Mathijs Janssen, de gemeijnte. Nog een stuk beemd genoemd de Sessienbunder (?) groot ca. 1 bunder, b.p. het erf eerder van Gerard Pauwels,Willem Maes Pauwels, de straat, de kinderen van Wouter Backs. Nog krijgen ze een stuk land genoemd het Raefbroek, b.p. de kinderen van Jan Daniels van den Dijck, de kinderen van Jan Goessens van Oudenhoven, de gemeijnte. Nog krijgen ze de Cleijne Noijtenbeemd, b.p. Jan Dirck Seijkens, Adriaen Goijaert Smolllers, …(B)….. nog krijgen ze 9 lopen rogge te ontvangen van Jacop Jan …(B)…, nog 7 lopen rogge van Heijlwig Backs volgens de brief …(B):.., nog ...(B) van Pauwels Henrick Pauwels, …(B)….

P 25-v)
De erfgenamen van Aleijt krijgen een stuk beemd genoemd de Geenkensdijk, zijnde de helft van een bunder dat wordt gewisseld met Pauwels Henrick Pauwels, b.p. de kinderen van Peter van Hertsroede, Gielis van de Schoet, de straat, Beertken van de Spijker. Nog krijgen ze de helft van de ….(B)beemd, waarvan de helft wordt gewisseld met Wautgaert, b.p. Dirck Slegen, Jan Dirck Seijkens, de straat. Nog krijgen ze het Cleijn Beemdeken gelegen rondom in de gemeijnte daar. Nog krijgen ze een stuk land genoemd het Rieland groot 4 lopenzaad, b.p. Thijs Jan Mathijssen, Jacop Keijmps de oudste, Jan Beertkens, Jacop Keijmps de jonge met kinderen. Nog krijgen ze de …(B)… groot ca. 4 lopenzaad, b.p. de genoemde erfgenamen, Lambrecht Aerts, Frank van der Meer, Goijaert Gielis Janssen. Nog krijgen ze een pacht van 3 lopen rogge van Pauwels Henrick Pauwels uit een pacht van een half mud rogge. Nog krijgen ze een pacht van 4 en een half mud rogge maat van Zon, volgens de brieven.

Ieder van de erfgenamen zal de lasten op het eigen erfdeel zo betalen dat het erfdeel van de anderen daarvoor is gevrijwaard. Als er meer lasten op een erfdeel drukken dan zullen ze die samen betalen. Datum 2 mei 1486, getuigen Henrick Meeus, Peter Gielis en Jan Henricks.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Matheus Jacop Goijaerts Keijmps?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Matheus Jacop Goijaerts Keijmps

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Matheus Jacop Goijaerts Keijmps

Matheus Jacop Goijaerts Keijmps
± 1405-> 1463



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Keijmps

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Keijmps.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Keijmps.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Keijmps (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I56558.php : benaderd 16 januari 2026), "Matheus Jacop Goijaerts Keijmps (± 1405-> 1463)".