Stamboom Van Leeuwen-Van der Speck en vele anderen » Sijmon Vrederic van der Specke (1444-1478)

Persoonlijke gegevens Sijmon Vrederic van der Specke 

  • Ook bekend als Dirckszn.
  • Hij is geboren in het jaar 1444.
  • Geloof: Roomsch Katholiek.
  • (Predikaat) .
    Kapelaan van de St. Pieterskerk te Leiden
  • (Predikaat) april 1445.
    Pastoor van Edam
  • Hij is overleden op 15 augustus 1478, hij was toen 34 jaar oud.
  • Een kind van Dirck de Jonge van der Specke en ??
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 januari 2010.

Gezin van Sijmon Vrederic van der Specke


Notities over Sijmon Vrederic van der Specke

Hij deed op 23 okt 1477 vrijwillig afstand. Stichte op 24 oktober 1475 een vicarie op het St. Catharina altaar in de St. Pancreaskerk te Leiden, gewijd aan St. Catharina, St. Barbara en St. Apollonia. Beleend met "Die Specken" op 18 mei 1477 na het overlijden van zijn broer Jacob. Bewoonde in 1478 een huis t e Leiden aan de Nieuwe Straat (ws de Kloksteeg) in het bon Over 't Hoff. Dit huis kocht hij op 9 november 1460.

Bij de stichting van zijn vicarie bepaalde hij dat hij tot zijn dood zelf het vruchtgebruik van de vicariegoederen zou genieten, nadien zou de vicarie zijn voor zijn neef Joest Vranckenzn. de begeving van de vicarie behield hij voor zichzelf om vervolgens te komen aan zijn zuster Yeve, na haar dood aan genoemde Joest en tenslotte aan Yeves nageslacht. De vicaris moest gekozen worden uit Symons familie en bij gebrek daaraan diende een armpriester te worden gekozen.

Voor de viering van zijn naamdag en voor memoriediensten diende de vicaris de St. Pancraskerk jaarlijks 1 pond te geven. Symon schonk aan zijn stichting zijn bovengenoemde huis, een huis en erf met een kamer en erf op de Rijn achter de Breestraat (30 augustus 1473 gekocht van Ysbrant Claeszn), een rente van 10 scb. per jaar met de houde op een huis aan de Breestraat, land te Lisse gekocht van Aef weduwe van zijn broer Floris en twee renten en land te Lisse gekocht van Pliris zonen. Bovendien begiftigde hij de vicarie met zijn zomer- en winter brevier. De stichting werd 28 november 1477 door de Utrechtse bischop erkend, deze benoemde Symon Vrederic tot vicaris. Later schonk Symon zijn vicarie nog 3/4 van een huis en hofstede met 13 morgen land te Rijswijk, waarvan bij de helft 3/8 erfde van zijn broer Jacob en de andere helft kocht van diens weduwe (26 juni 1478). Na Symons dood kochten zijn executeurs-testamentair voor de opbrengst van zijn nagelaten zilverwerk en huisraad t.b.v. de vicarie een rente van 7 pond gevestigd op land te Wassenaar en een van 7 Rijnse guldens 10 stuivers ten laste van de stad Leiden. Symons bibloitheek lieten zij plaatsen in de librije van de St. Pieterskerk onder voorwaarde van medegebruik door de vicaris 27 december 1482. Symon vermaakte het Jherusalemhof aan de Cellebroedersgracht (nu Kaiserstraat) te Leiden een rente op voorwaarde dat de mannen van het hof ieder 1 penning in de St. Pieterskerk zouden offeren tijdens de memoriedienst voor hem. Ook het klooster Mariënhaven deed zijn memorie.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sijmon Vrederic van der Specke?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sijmon Vrederic van der Specke

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sijmon Vrederic van der Specke

Sijmon Vrederic van der Specke
1444-1478


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • Gravin Maria de Rijke (Bourgondisch Huis) was van 1477 tot 1482 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
    • In het jaar 1478: Bron: Wikipedia
      • 26 april » Pazzi-samenzwering: onder de H.Mis in de Santa Maria del Fiore wordt een aanslag gepleegd op de gebroeders De Medici. Lorenzo I de' Medici weet te ontsnappen maar Giuliano di Piero de’ Medici wordt vermoord.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Specke


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marjo van Leeuwen, "Stamboom Van Leeuwen-Van der Speck en vele anderen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-leeuwen-van-der-speck/R7334.php : benaderd 7 mei 2025), "Sijmon Vrederic van der Specke (1444-1478)".