Naam komt ook voor als Seegers of Ze(e)gers
Dochter Flora Jacoba wordt op 28-12-1729 genoemd in een boedelinventaris van Willem van Winghen, suppoost van de Weeskamer van Amsterdam (overleden 14-10-1729). Zij geniet de bescherming van de Weeskamer van Amsterdam en wordt in die administratie aangeduid als de jongste dochter van Maria Zegers uit het huwelijk met Assuerus de Groot. Enerzijds is zij vermeld als een 'debiteur uijt 't Zalarisboek', anderzijds wordt zij samen met alle kinderen van Jacob Zeegers [zeer waarschijnlijk de broer van Maria] genoemd als 'Crediteuren van desen boedel getrokken uijt het Grootboek'. Er vond dus blijkbaar een verrekening van schulden en tegoeden plaats.
Maria Segers is dus overleden voor 14-10-1729 omdat haar jongste dochter toen al de bescherming van de Weeskamer genoot.
(1) Zij is getrouwd met Swen Evertsz de Groot.
Toestemming voor het huwelijk is 31 maart 1688 verkregen te Amsterdam.Bron 2
Zij zijn getrouwd april 1688, zij was toen 19 jaar oud.Bron 2Tevens ondertrouw in Amsterdam op 02-04-1688:
'Aswerus de Gro(o)t van Bommel Coopman oud 25 jaren op den Prinsengracht onder door geadsisteert met Bartholomeus Segers & Maria Segers van Amsterdam oud 20 jaren op den Egelantiersgracht geadsisteert met hare vader Jacob Segers'.
Lidmateninschrijving te Rossum Swen Evertsz (en Gerrit Evertsz) oktober 1692.
In 1698 is 1e kind geboren.
Rond 1705 is het gezin verhuist van Rossum naar Driel:
Lidmateninschrijving Swenn de Groot en zijn huijsvrouw, 22-12-1706 te Driel.
Kind(eren):
(2) Zij is getrouwd met Fredrik Haring.
Toestemming voor het huwelijk is 24 april 1723 verkregen te Delft.Bron 3
Zij zijn getrouwd op 19 mei 1723 te Delft, zij was toen 54 jaar oud.Bron 3Fredrik Haring weduwnaar afkomstig uit Leiden, wonende te Delft, in de Vlamingstraet en Maria Zegers weduwe van Swen de Groot, wonende te Amsterdam op de Vijselgracht.
Ook ondertrouw in Amsterdam op 16-04-1723, 'acte verleent op den 14 maij 1723 om te Delft te trouwen'.
Eerdere partners van Fredrik Haring:
1 Elisabeth Verbeeck (overleden na 1706 en <1723), ondertrouw op 03-05-1686 te Leiden.
2 Geertruij van Mourik (overleden <1723), geen huwelijk bekend, Fredrik is weduwnaar van Geertruij van Mourik als hij op 15-04-1723 te Amsterdam ondertrouwt met Maria Segers.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Maria Segers | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1688 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Swen Evertsz de Groot | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1723 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fredrik Haring | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||