STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Hamilton Campbell Ferrier (1831-1928)

Persoonlijke gegevens Hamilton Campbell Ferrier 

  • Hij is geboren op 15 mei 1831 in Gorbals, Lanark, Scotland.
  • Hij is overleden op 6 oktober 1928 in StratearnPlace, Edinburgh, Scotland, hij was toen 97 jaar oud.
    Een grafmonument staat ook in Edinburg, Scotland; Grange Cemetery. Met de namen van Hamilton Ferrier, diens vader Alexander Ferrier en diens moeder Margareth Pearson.
    Oorzaak: Senile degeneration.
  • Hij is begraven in Edinburgh, Scotland (Grange Cemetery).
  • Een kind van Alexander [Pltg.Fredericksdorp-Alkmaar] Ferrier en Margaretha Pearson
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 juli 2023.

Gezin van Hamilton Campbell Ferrier

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hamilton Campbell Ferrier?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hamilton Campbell Ferrier

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hamilton Campbell Ferrier

Mary Fisher
1754-????

Hamilton Campbell Ferrier
1831-1928


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1831 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
    • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.
  • De temperatuur op 6 oktober 1928 lag tussen 9,2 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,4 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
    • 9 augustus » Tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam wint de Nederlandse gymnastiekploeg goud. Zij zijn de eerste Nederlandse vrouwelijke olympische kampioenen.
    • 11 augustus » Marie Braun wint tijdens de Olympische Spelen van Amsterdam goud op de 100 meter rugslag. Ook ruiter Charles Pahud de Mortanges, de ruiterequipe en bokser Bep van Klaveren winnen goud.
    • 19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
    • 2 oktober » Opus Dei (een rooms-katholieke prelatuur) wordt opgericht.
    • 18 november » Mickey Mouse speelt in de eerste tekenfilm met synchroon geluid, Steamboat Willie van Walt Disney.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1817 » Debendranath Tagore, Indisch religieuze hervormer († 1905)
  • 1818 » Alphonse Balat, Belgisch architect († 1895)
  • 1843 » John Kruesi, Amerikaans uitvinder († 1899)
  • 1848 » Carl Wernicke, Duits taalwetenschapper en anatomist († 1905)
  • 1856 » L. Frank Baum, Amerikaans schrijver († 1919)
  • 1857 » Williamina Fleming, Schots astronoom († 1911)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ferrier

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ferrier.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ferrier.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ferrier (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I35863.php : benaderd 4 januari 2026), "Hamilton Campbell Ferrier (1831-1928)".