STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere) (± 1340-> 1414)

Persoonlijke gegevens Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere) 

  • Zij is geboren rond 1340 in Veere, Zeel, NL.
  • Vermelding van 1364 tot 1390: Heerlijkheid Heenvliet (en Ambacht).
    Archieven.nl Heerlijkheid Heenvliet (en Ambacht)
    Jan van Heenvliet huwde met Aleit van Borssele, die na zijn dood in 1364 huwde met Jan van Cruyningen. Zij stierf omstreeks 1390. Gouthouven noemt hem „Ridder, Heer op Blydestein", een versterking in het land van Heenvliet, waarover later. In 1360, zo merkt de Heer Des Tombe op * , ontving hij het huis en de Hofstad Heenvliet in vrij en eigen. Hij zou dan niet de Heerlijkheid ontvangen hebben, die aan Hugo toebehoorde, en hieraan wordt een veronderstelling vastgeknoopt, dat Ambacht en Heerlijkheid in Heenvliet toen gescheiden zouden zijn geweest.
    M.i. kan dit niet juist zijn, doch bij de vermelding van Blydestein komt dit punt nader ter sprake.
    Kinderen waren:
    1. Jan van Heenvliet v. Cattendijke
    2. Zweder van Heenvliet, Heer op Blydestein
    3. Elizabeth van Heenvliet, die huwde met Laurens van Cats.
  • Zij is overleden na 26 augustus 1414 in Veere, Zeel, NL.
  • Een kind van Wolfert van Borsele (van Veere)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 maart 2024.

Gezin van Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere)

(1) Zij is getrouwd met Jan [Heer] van Heenvliet (op Bleydestein).

Zij zijn getrouwd rond 1360.

Jan van Heenvliet huwde met Aleit van Borssele, die na zijn dood in 1364 huwde met Jan van Cruyningen. Zij stierf omstreeks 1390. Gouthouven noemt hem „Ridder, Heer op Blydestein", een versterking in het land van Heenvliet
Sweder van Heenvliet ± 1362-< 1423
Johan van Heenvliet ± 1365-1411
Elisabeth van Heenvliet ± 1366-????

Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Jan van Cruyningen.

Zij zijn getrouwd rond 1366.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere)

Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere)
± 1340-> 1414

(1) ± 1360
(2) ± 1366

Jan van Cruyningen
± 1340-± 1390


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Borsele (van Veere)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I25620.php : benaderd 14 januari 2026), "Aleida [jonkvrouwe] van Borsele (van Veere) (± 1340-> 1414)".