STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Floris Willemsz Oem van Wijngaerden (1470-1531)

Persoonlijke gegevens Floris Willemsz Oem van Wijngaerden 

  • Hij is geboren in het jaar 1470.
  • Woonachtig vanaf 6 maart 1549: Voorhout TMD.1186, Den Haag ('s-Gravenhage), ZH, NL.
    Regesten Bethlehem Proosdij Sint Barbara, Den Haag.
    6-3-1549 [Regest 31] Schepenen van den Hage oorkonden, dat Arnolda van Duvenvoirde, weduwe van mr. Florys Oom van Wijngaerden, voor zich en hare kinderen, verkoopt aan het convent van Sint Barbara in den Hage, genaamd de proosdij in Bethleëm, eene jaarlijksche rente van 6 pond Hollandsch, gaande uit het door haar bewoond wordende huis met erf in het Voorhout in den Hage, losbaar met den penning 16. Met de geschonden schepenzegels van Jan van Dorp Willems zoon en van Anthonis Nycasius’ zoon (van Flory).[37]
    TMD1186 [zie: Ter Meer Derval genummerde percelen] Noordzijde Voorhout.[38]
  • (Curr.Vitae) .
    Batavia Illustrata 1e. Deel blad 751
    De Ridderschap en Edelen, welke Hertog Carel van Bourgondien in den jare 1468 in 's-Gravenhage tot Grave van Holland ontvingen, waren dese :
    - De Heer van Montfort
    -Monsieur Reylan van Montfort
    - Messire Guilaume Ruychrok van Werven ----Ruychrok in Werven.
    - Floris Oom van Wijngaarden. ----- Wijngaarden .
    Zedert welken tijd, by Wouter van Gouthoven een lijste gemaakt is, van alle Ridders en Edelen welke in Holland , Zeeland en Utregt, ten tijde van Hertog Carel van Bourgondien Vrouwe Maria sijn Dochter en den Erz-hertoch Maximiliaan van het jaar 1477. tot het jaar 1500. bekent sijn gesweest , die wy niet ondienstig geacht hebben , hier in te lijven.
    In Hollandt.
    - Otto van Arkel, Heere van Heukelom, van Amelroy en Weerdenburg.
  • Hij is overleden in het jaar 1531, hij was toen 61 jaar oud.
  • Een kind van Willem Jansz [baljuw] Oem van Wijngaerden en Marie Philipsdr Ruyghrock Van De Werve
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 november 2023.

Gezin van Floris Willemsz Oem van Wijngaerden

Hij is getrouwd met Arnoldina Arendsdr van Duivenvoorde.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Floris Willemsz Oem van Wijngaerden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Floris Willemsz Oem van Wijngaerden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Oem van Wijngaerden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I20456.php : benaderd 21 januari 2026), "Floris Willemsz Oem van Wijngaerden (1470-1531)".