STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg (± 1345-1407)

Persoonlijke gegevens Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg 


Gezin van Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg

Hij is getrouwd met Elisabeth van Utenhove (de Curia).

Zij zijn getrouwd op 3 augustus 1362 te Deventer, Ov, NL.

Elisabeth van BRONCKHORST-BATENBURG 1363-1428
Gijsbert I van BRONCKHORST-BATENBURG-ANHOLT 1365-1429
Hendrick van BRONCKHORST-BATENBURG 1368-????
Herman van BRONCKHORST-BATENBURG 1370-????
Jacob van BRONCKHORST-BATENBURG 1375-????

Kind(eren):



Notities over Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg

Dirk van Bronckhorst-Batenburg (ca. 1347 - overleden tussen 1406 en 27 september 1407) was heer van Batenburg tussen 1364-1408. Dirk was de zoon van Gijsbert V van Bronckhorst en Catharina van Leefdael.
Dirk werd in 1374 genoemd bij het beleg van Kampen. In 1375 was hij knaap bij de Zutphense landvrede. (Verdrag tussche de Bronkhorster en de Heeckerensche partij over een aan te nemen onzijdigheid in het land van Zutphen, het gebied van Elten, de heerlijkheden Berg, Borculo, Bredevoort, Wisch en Anholt, de Hetter en het gericht Ulft.)[1][2]
Gedurende de Gelderse Successieoorlog streden de Heeckerens en Bronckhorsten tegen elkaar. De Bronckhorsten steunden Maria en haar zoon Willem III van Gulik. Dirk was in 1377 ridder en in 1378 raad van Willem III van Gulik, de hertog van Gelre.
Hij trouwde in augustus 1362 met Elisabeth van Ufenhove, dochter van Johan van Ufenhove. Zij trouwde als weduwe van Walraven Berthout van Berlaer, heer van Helmond en Keerbergen. Walraven was de zoon van Lodewijk III Berthout van Berlaer en Johannavan Dinther. Hij was omstreeks 1348 met Elisabeth van Utenhove getrouwd. Hun zoon was Jan III van Berthout Berlaer, die geboren werd omstreeks 1350 en Walraven in 1361 opvolgde als heer van Helmond. Walraven Berthout van Berlaer kwam via Willem van Herlaer (- 1348), die de eerste echtgenoot was van Elisabeth, in het bezit van de heerlijkheid Herlaar te Herenthout. In 1361 werd hij opgevolgd door Jan III Berthout van Berlaer als heer van Helmond.

Uit het huwelijk van Dirk en Elisabeth werd geboren:

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Bronckhorst van Batenburg


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I17729.php : benaderd 15 januari 2026), "Dirrick (Dirck IV) van Bronckhorst van Batenburg (± 1345-1407)".