Stamboom Scholman » Catharina Adriana "Catrien" Scholman (1892-1917)

Persoonlijke gegevens Catharina Adriana "Catrien" Scholman 

  • Roepnaam is Catrien.
  • Zij is geboren op 21 augustus 1892 in Jutphaas, Provincie Utrecht, Nederland.
    Het Utrechts Archief
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 44
    Gemeente: Jutphaas
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 62
    Aangiftedatum: 22-08-1892
    kind
    Naam: Catharina Adriana Scholman
    Geslacht: V
    Geboortedatum: 21-08-1892
    Geboorteplaats: Jutphaas
    vader
    Naam: Gerrit Scholman
    moeder
    Naam: Maria van der Wel
  • Registratie van geboorte op 22 augustus 1892.Bron 1
  • Zij is overleden op 3 december 1917 in Montfoort, Provincie Utrecht, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.
    Het Utrechts Archief
    Toegangnr: 463
    Inventarisnr: 434
    Gemeente: Montfoort
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 45
    Aangiftedatum: 04-12-1917

    overledene
    Naam: Catharina Adriana Scholman
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 03-12-1917
    Leeftijd: 25
    Overlijdensplaats: Montfoort
    vader
    Naam: Gerrit Scholman

    moeder
    Naam: Maria van der Wel
    partner
    Naam: Mattheus Doesburg
    Relatie: echtgenote van
  • Registratie van overlijden op 4 december 1917.Bron 2
  • Een kind van Gerardus Scholman en Maria van der Wel (Wal)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 oktober 2010.

Gezin van Catharina Adriana "Catrien" Scholman

Zij is getrouwd met Matheus Doesburg.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1913 te Jutphaas, Provincie Utrecht, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Het Utrechts Archief
Toegangnr: 463
Inventarisnr: 242
Gemeente: Jutphaas
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 12
Datum: 08-10-1913
bruidegom
Naam: Mattheus Doesburg
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Montfoort
bruid
Naam: Catharina Adriana Scholman
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Jutphaas
vader bruidegom
Naam: Carel Doesburg
moeder bruidegom
Naam: Neeltje Schoordijk
vader bruid
Naam: Gerrit Scholman
moeder bruid
Naam: Maria van der Wel

Tijdbalk Catharina Adriana "Catrien" Scholman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Adriana Scholman

Catharina Adriana Scholman
1892-1917

1913

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Het Utrechts Archief, Toegangnr: 481, Inventarisnr: 44, Gemeente: Jutphaas, Soort akte: Geboorteakte, Aktenummer: 62
    2. Het Utrechts Archief, Toegangnr: 463, Inventarisnr: 434, Gemeente: Montfoort, Soort akte: Overlijdensakte, Aktenummer: 45
    3. Het Utrechts Archief, Toegangnr: 463, Inventarisnr: 242, Gemeente: Jutphaas, Soort akte: Huwelijksakte, Aktenummer: 12

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 augustus 1892 lag rond de 19,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Opening van Ellis Island, de plek waar alle immigranten de Verenigde Staten van Amerika binnenkomen.
      • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
      • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
      • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
      • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
      • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • De temperatuur op 8 oktober 1913 lag tussen 9,9 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 2,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
      • 24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
      • 15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
      • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
      • 7 oktober » Henry Ford introduceert de lopende band.
      • 12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
    • De temperatuur op 3 december 1917 lag tussen -1,1 °C en 2,3 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was 6,6 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
      • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
      • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
      • 26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
      • 12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.
      • 15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Scholman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scholman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scholman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scholman (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Scholman is opgesteld door Frank Scholman (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frank Scholman, "Stamboom Scholman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scholman/I454.php : benaderd 6 februari 2026), "Catharina Adriana "Catrien" Scholman (1892-1917)".