Stamboom Scholman » Jannigje "Jannigje" Scholman (1851-1898)

Persoonlijke gegevens Jannigje "Jannigje" Scholman 

  • Roepnaam is Jannigje.
  • Zij is geboren op 5 oktober 1851 in Jutphaas, Provincie Utrecht, Nederland.
    Het Utrechts Archief
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 598
    Gemeente: Jutphaas
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 60
    Aangiftedatum: 06-10-1851
    kind
    Naam: Jannigje Scholman
    Geslacht: V
    Geboortedatum: 05-10-1851
    Geboorteplaats: Jutphaas
    vader
    Naam: Jacobus Scholman
    moeder
    Naam: Engeltje van Wees
  • Registratie van geboorte op 6 oktober 1851.Bron 1
  • Zij is overleden op 15 januari 1898 in Utrecht, Provincie Utrecht, Nederland, zij was toen 46 jaar oud.
    Het Utrechts Archief
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 474
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 62
    Aangiftedatum: 15-01-1898
    overledene
    Naam: Jannigje Scholman
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 15-01-1898
    Leeftijd: 43
    Overlijdensplaats: Utrecht
    vader
    Naam: Jacob Scholman
    moeder
    Naam: Engel van Wees
    partner
    Naam: Gerrit Belt
    Relatie: gehuwd met
  • Registratie van overlijden op 15 januari 1898.Bron 2
  • Een kind van Jacobus Scholman en Engeltje van Wees
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 oktober 2010.

Gezin van Jannigje "Jannigje" Scholman

Zij is getrouwd met Gerardus Belt.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1878 te Jutphaas, Provincie Utrecht, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Het Utrechts Archief
Toegangnr: 481
Inventarisnr: 229
Gemeente: Jutphaas
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 6
Datum: 01-05-1878
bruidegom
Naam: Gerardus Belt
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Zevenhoven
bruid
Naam: Jannigje Scholman
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Jutphaas
vader bruidegom
Naam: Johannes Belt
moeder bruidegom
Naam: Maria Maurits
vader bruid
Naam: Jacobus Scholman
moeder bruid
Naam: Engeltje van Wees

Kind(eren):

  1. Johanna Belt  1882-????


Tijdbalk Jannigje "Jannigje" Scholman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jannigje Scholman

Jannigje Scholman
1851-1898

1878

Gerardus Belt
1850-????

Johanna Belt
1882-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Het Utrechts Archief, Toegangnr: 481, Inventarisnr: 598, Gemeente: Jutphaas, Soort akte: Geboorteakte, Aktenummer: 60
    2. Het Utrechts Archief, Toegangnr: 481, Inventarisnr: 474, Gemeente: Utrecht, Soort akte: Overlijdensakte, Aktenummer: 62
    3. Het Utrechts Archief, Toegangnr: 481, Inventarisnr: 229, Gemeente: Jutphaas, Soort akte: Huwelijksakte, Aktenummer: 6

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 oktober 1851 lag rond de 11,4 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
      • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
      • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
      • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
      • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
      • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • De temperatuur op 1 mei 1878 lag rond de 18,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
      • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 15 januari 1898 lag rond de 2,8 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
      • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
      • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
      • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
      • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
      • 25 oktober » Johanna ter Meulen en suikerraffinadeur Willem Spakler richten in Amsterdam de filantropische Woningmaatschappij Oud-Amsterdam NV op.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Scholman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scholman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scholman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scholman (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Scholman is opgesteld door Frank Scholman (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frank Scholman, "Stamboom Scholman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scholman/I458.php : benaderd 6 februari 2026), "Jannigje "Jannigje" Scholman (1851-1898)".