Stamboom Pasman-Kuit » Ivo Samkalden (1912-1995)

Persoonlijke gegevens Ivo Samkalden 

  • Hij is geboren op 10 augustus 1912 in Rotterdam.Bron 1
    Kind: Ivo Samkalden
    Vader: Joseph Samkalden
    Beroep: bureauchef
    Moeder: Debora de Beer
    Geboortedatum: 10-08-1912
    Gebeurtenisplaats: Rotterdam

    Heden tien Augustus negentien honderd twaalf verscheen voor mij, Ambtenaar van den burgerlijken stand van Rotterdam Joseph Samkalden, oud achtendertig jaren, bureauchef, wonende alhier, die verklaarde dat op tien Augustus dezes jaars, des voormiddangs te vier uur, alhier, Mathenesserlaan, nummer vierhonderddertien b, te zijnen huize is geboren een kind van h et mannelijk geslacht, uit Debora de beer, zonder beroep, wonende alhier, zijne huisvrouw, welk kind zal genoemd worden: Ivo.
    Gedaan in tegenwoordigheid van Abraham van den Berg, oud vierenvijftig jaren, spiegelfabrikant, wonende alhier en van Soesman Bernard Cappel, oud dertig jaren, scheikundig ingenieur, wonende te Amsterdam. Waarvan akte, welke overeenkomstig is voorgelezen.
    Tijdstip: 04:00
  • Registratie van geboorte op 10 augustus 1912.Bron 2
  • Hij is overleden op 11 mei 1995, hij was toen 82 jaar oud.Bron 3
    Begraafplaats bij het Groene Kerkje, Haarlemmerstraatweg 4/6, Oegstgeest
    Jaap Samkalden 19-04-1940 06-02-1946 5
    Ivo Samkalden 10-08-1912 11-05-1995 82
    Noor Samkalden 10-06-1949 28-06-2001 52
    Olga Judith Meijers 25-09-1910 24-08-2003 92 partner van Samkalden
  • Hij is begraven in Oegstgeest.Bron 3
  • Een kind van Joseph Samkalden en Debora de Beer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 november 2023.

Gezin van Ivo Samkalden

Hij is getrouwd met Olga Judith Meijers.

Zij zijn getrouwd op 31 maart 1938 te Leiden, hij was toen 25 jaar oud.Bron 4

Bruidegom: Ivo Samkalden
Beroep: zonder beroep
Geboorteplaats: Rotterdam
Leeftijd: 25 jaar
Vader van de bruidegom: Joseph Samkalden
Moeder van de bruidegom: Debora de Beer
Bruid: Olga Judith Meijers
Beroep: zonder beroep
Geboorteplaats: Amsterdam
Leeftijd: 27 jaar
Vader van de bruid: Eduard Maurits Meijers
Moeder van de bruid: Tonij Gottschalk
Huwelijksdatum: 31-03-1938
Gebeurtenisplaats: Leiden

Kind(eren):

  1. Jaap Samkalden  1940-1946
  2. Noor Samkalden  1949-2001


Notities over Ivo Samkalden

Bron: https://nl.wikipedia.org/wiki/Ivo_Samkalden
Ivo Samkalden (Rotterdam, 10 augustus 1912 – Amsterdam, 11 mei 1995) was een Nederlands indoloog, hoogleraar agrarisch recht, politicus, minister en burgemeester. Samkalden was in de periode 1956-1966 voor de Partij van de Arbeid lid van de Tweede Kamer, lid van de Eerste Kamer, minister en van 1967 tot 1977 burgemeester van de gemeente Amsterdam. Hij werd op 22 januari 1985 benoemd tot Minister van Staat.
Samkalden volgde een opleiding HBS-B en daarna een studie Indisch recht in Leiden, waar hij onder andere les kreeg van Van Vollenhoven. In Leiden leerde hij ook zijn vrouw Olga ('Bum') Meijers kennen, dochter van Eduard Meijers. In 1938 promoveerde hij aan de Rijksuniversiteit Leiden op een proefschrift over Indische rechtspraak. Samkalden was ambtenaar in Nederlands-Indië en hoogleraar agrarisch recht in Wageningen. Hij was twee keer betrekkelijk kort minister van Justitie: in het derde kabinet-Drees en in het kabinet-Cals. Hij kon daardoor wel wetgeving voorbereiden, maar minder tot stand brengen. Hij liet de Duitse oorlogsmisdadiger en tot levenslang veroordeelde SD'er Willy Lages in 1966 vrij in verband met diens gezondheidstoestand. Willy Lages gaf als SS-Sturmbannführer opdracht voor de executie van 300 mensen – onder wie verzetsvrouw Hannie Schaft – en deportatie van 70.000 Joden.
Hij was korte tijd invloedrijk lid van de PvdA-Tweede Kamerfractie en daarna senator. Na zijn laatste ministerschap werd hij burgemeester van de gemeente Amsterdam, in welke functie hij te maken kreeg met allerlei openbare-ordeproblemen (onder andere rond de metro-aanleg) en met spanningen in het College van B&W. Hij gold als een krachtig en bekwaam bestuurder en als een goed jurist. Ivo Samkalden werd gecremeerd in Westgaarde in Amsterdam. De kleinkunstenaar en zanger Daniël Samkalden is zijn kleinzoon.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ivo Samkalden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ivo Samkalden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ivo Samkalden

Rozina Cappel
1839-1886

Ivo Samkalden
1912-1995

1938

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. WieWasWie: Stadsarchief Rotterdam: Geboorteakte gemeente Rotterdam: Aktenummer: 7946
  3. (Niet openbaar)
  4. WieWasWie: Erfgoed Leiden en Omstreden: Huwelijksakte gemeente Leiden: Aktenummer: 111

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 augustus 1912 lag tussen 6,5 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
    • 1 oktober » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Cerro Porteño.
    • 17 oktober » Het Ottomaanse Rijk verklaart de oorlog aan Bulgarije en Servië.
    • 28 november » Onafhankelijkheid van Albanië
  • De temperatuur op 31 maart 1938 lag tussen 7,6 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 10,4 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
    • 10 april » In Oostenrijk wordt een referendum gehouden over de op 13 maart voltrokken Anschluss, de vereniging van Oostenrijk en Duitsland. Een overweldigende meerderheid geeft aan voorstander te zijn.
    • 16 april » Groot-Brittannië erkent de Italiaanse annexatie van Abessinië.
    • 13 juli » Op de Veluwe wordt het Kröller-Müller Museum geopend.
    • 27 september » Het passagiersschip Queen Elisabeth wordt te water gelaten en gedoopt door Koningin-gemalin Elisabeth. Het schip speelt een belangrijke rol in WO II als snel troepenschip.
    • 9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
  • De temperatuur op 11 mei 1995 lag tussen 2,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1995: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,4 miljoen inwoners.
    • 7 mei » Finland verovert in de Zweedse hoofdstad Stockholm voor de eerste keer in de geschiedenis de wereldtitel in het ijshockey door in de finale aartsrivaal en gastland Zweden met 4-1 te verslaan.
    • 25 mei » Zes gevechtsvliegtuigen van de NAVO vernietigen twee munitiedepots, vlak bij Pale, het bolwerk van de Bosnische Serviërs.
    • 7 juni » Het door Tutsi's gedomineerde regeringsleger van Burundi vermoordt bij de inval in enkele Hutu-wijken van de hoofdstad Bujumbura zeker veertig ongewapende Hutu's.
    • 11 juli » Bosnische Serviërs nemen de moslimstad Srebrenica in. Zo'n achtduizend mannelijke inwoners worden afgevoerd en vermoord.
    • 26 augustus » In de Engelse stad Middlesbrough spelen Middlesbrough FC en Chelsea FC de allereerste wedstrijd in het Riverside Stadium.
    • 26 oktober » In het noorden van Burundi worden meer dan 250 leden van de Hutu-bevolkingsgroep gedood door legereenheden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Samkalden


De publicatie Stamboom Pasman-Kuit is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Pasman, "Stamboom Pasman-Kuit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pasman-kuit/I97091.php : benaderd 17 maart 2026), "Ivo Samkalden (1912-1995)".