(1) Hij is getrouwd met Mabelia van Voorne.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1293.
Het echtpaar is in 1305 gescheiden.
(2) Hij is getrouwd met Cunegonda van Virneburg.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1314.
Kind(eren):
Jan volgde zijn vader op in 1297, nadat deze gesneuveld was bij de slag van Vronen. Jan III breidde het Arkelse grondbezit verder uit en kocht landerijen in Holland en Brabant en was raadsman van bisschop Gwijde van Avesnes van Utrecht. In 1304 kreeg hij het grondbezit van de heren van Ter Leede, omdat de familietak was uitgestorven en de van Arkels eerste in lijn waren.
Hij stond hoog in de gunst bij Willem III van Holland en werd in 1321 belast om als scheidsrechter uitspraak te doen in de geschillen tussen Willem III van Holland en Jan I van Brabant. In de volgende jaren is Jan III niet meer in de gunst. Mogelijk is hij op de achtergrond gedrongen door Willem van Duivenvoorde. Ook in 1321 benoemt hij zijn oudste zoon tot drossaard van Ter Leede. Deze gaat als Jan van der Lede door het leven tot 1324 (na het overlijden van Jan III) wanneer hij zich gewoon weer Van Arkel noemt.
Jan is begraven in Gorinchem, bij zijn eerste vrouw.
Jan had een zeer turbulent huwelijksleven. Hij huwde in 1293 een eerste maal met Mabelia van Voorne met wie hij drie kinderen kreeg:
onbekend, jong overleden
Mabelia 1295 -1318, getrouwd met Willem de Cocq van Weerdenburg tot Isendoorn.
Jan IV 1305-1360
Jan heeft Mabelia in 1305 verstoten, op 5 december 1305 gaf hij haar een inkomen uit de tienden van Leerdam.
In 1310 had Jan III nog twee onwettige huwelijken gesloten, uit een van die huwelijken kwam:
Dirk Alras van Arkel
Jan trouwde in 1314 voor de tweede keer, nu met Cunegonde van Virnenburg. Dochter van Robert II van Virneburg (Zie Graven van Virneburg nr. 8b) en Kunegonde van Cuijk.
Kinderen van Jan en Cunegonde:
Jan, bisschop van Utrecht en Luik, (1314-1378)
Robrecht, heer van den Berghe, (1320-1347) was bevelhebber tijdens het Beleg van Utrecht (1345).
Cunegonde (1321-1346), huwde met Jan, heer van Heusden.
Margaretha ….- 1368
Het huwelijk met Cunegonde vertoonde in 1323 grote scheuren, omdat ze met haar kinderen gevlucht was naar een klooster in Linschoten, waar ze in 1326 nog zat.
Bron: Wikipedia
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan III van Arkel | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1293 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mabelia van Voorne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1314 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||