Stamboom Koster / Coster » Jacoba Maria Koster (1909-1976)

Persoonlijke gegevens Jacoba Maria Koster 

  • Zij is geboren op 14 juli 1909 in Charlois.
    Kind Jacoba Maria Koster
    Vader Adrianus Koster
    Moeder Elizabeth Barendregt

    Plaats Rotterdam
    Geboortedatum 14-07-1909

    Opmerkingen akte nr. 7222

    Bron Rotterdam 1909 k108v
  • Zij is overleden op 5 augustus 1976 in Poortugaal, zij was toen 67 jaar oud.
  • Zij is begraven in Rhoon.
  • Een kind van Adrianus Koster en Elizabeth Barendregt
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 februari 2022.

Gezin van Jacoba Maria Koster

Zij is getrouwd met Cornelis De Ruiter.

Zij zijn getrouwd op 1 juli 1936 te Poortugaal, zij was toen 26 jaar oud.

Poortugaal Rhoonsedijk nr 66, nwbouw- alh.geh. met C. de Ruiter
In nr 66 woonde vanaf 1937 toen het gebouwd is , Cor de Ruiter met Jacoba Koster en toen nog maar een dochtertje.
De Ruiter was groenteboer en had zijn klantenkring op Tuindorp Heijplaat .
Thuis had hij alleen een schuur voor stalling van paard en wagen en opslag voor zijn waren .
Onder het huis was een grote kelder van 8 x 6 mtr , waarschijnlijk opslag voor aardappelen, etc.
Op 10 mei 1940 en de eerste oorlogsdagen kwamen mensen uit de omgeving s'nachts in deze kelder slapen om beschut te zijn tegen het oorlogs geweld , wel ca 40 personen .
per persoon hadden die dan 1,2 mtr ligplaats . Er waren natuurlijk ook kinderen bij, de kleintjes sliepen in Veilingkisten n.
Wij Nederlanders wisten niet wat oorlog was .
125 jaar lang hadden wij geen oorlog binnen onze grenzen .
De mensen kropen allemaal in de kelders of maakten schuilkelders in de tuin in de grond .

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacoba Maria Koster?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacoba Maria Koster

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacoba Maria Koster


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 juli 1909 lag tussen 11,5 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
      • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
      • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
      • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
      • 27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
      • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • De temperatuur op 1 juli 1936 lag tussen 11,9 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 5,6 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
      • 1 maart » De bouw van de Amerikaanse Hooverdam wordt afgerond.
      • 17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
      • 14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
      • 8 september » Verloving tussen prinses Juliana der Nederlanden en Bernhard van Lippe-Biesterfeld.
      • 13 september » Voor de tweede maal wordt Loen, Noorwegen, getroffen door een vloedgolf nadat een enorm rotsblok in een meer is gevallen. Er vallen 74 doden.
      • 21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
    • De temperatuur op 5 augustus 1976 lag tussen 10,9 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (35%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1976: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,7 miljoen inwoners.
      • 23 februari » De Nederlandse schaatser Jan Roelof Kruithof vestigt het werelduurrecord op de schaats in Inzell: in één uur tijd schaatst hij 36971 m.
      • 28 juni » De PLO kaapt een toestel van Air France onderweg van vliegveld Ben Gurion in Tel Aviv (Israël) naar Parijs (Frankrijk). Na een korte tussenstop in Libië wordt het toestel gedwongen door te vliegen naar Entebbe in Oeganda. Op 4 juli zal de bevrijding, Operatie Entebbe, door het Israëlische leger volgen.
      • 28 juli » Alle zes miljoen inwoners van Peking verblijven dagenlang op straat na zeer zware aardbevingen, die het noordoosten van China treffen en het leven eisen van 240.000 mensen.
      • 4 september » Palestijnse terroristen kapen een KLM-vliegtuig en eindigen op Cyprus.
      • 3 december » Patrick Hillery wordt de zesde president van Ierland.
      • 3 december » Tijdens een fotosessie voor de cover van het album Animals van Pink Floyd bij Battersea Power Station in Londen raakt een 12 meter lange ballon in de vorm van een varken los en zweeft in de aanvliegroute voor vliegtuigen naar Heathrow. Het varken bereikt een hoogte van 18.000 voet (6 kilometer) voordat het weer naar beneden komt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Koster

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koster.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koster.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koster (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I23158.php : benaderd 11 januari 2026), "Jacoba Maria Koster (1909-1976)".