Stamboom Koster / Coster » Aart Jan Koster (1884-1917)

Persoonlijke gegevens Aart Jan Koster 

  • Hij is geboren op 13 februari 1884 in Schiedam.Bron 1
    Geboorte 3.1884.140 d.d. 13-02-1884

    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Nationaal Archief (Rijksarchief Zuid-Holland)
    Algemeen Gemeente: Schiedam
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 140
    Aangiftedatum: 13-02-1884
    Kind Aart Jan Koster
    Geslacht: M
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 13-02-1884
    Geboorteplaats: Schiedam
    Vader Aart Koster
    Moeder Adriaantje van 't Hof
  • Hij is overleden op 1 april 1917 in Schiedam, hij was toen 33 jaar oud.Bron 2
    Overledene Jan Koster , leeftijd 33 jaar
    Vader Aart Koster
    Moeder Adriaantje van't Hof
    Echtgenoo/te Maria Theodora Suisse

    Datum overlijden 01-04-1917

    Opmerkingen overleden te Schiedam

    Geboorteplaats Schiedam
    Bron 1917 -035
  • Een kind van Aart Koster en Adriaantje Van 'T Hof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 december 2011.

Gezin van Aart Jan Koster

Hij is getrouwd met Maria Theodora Suisse.

Toestemming voor het huwelijk is 14 oktober 1909 verkregen te Schiedam.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1909 te Schiedam, hij was toen 25 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Aart Koster  1910-1934
  2. Jan Koster  1914-


Notities over Aart Jan Koster

Aart Jan was van beroep Arbeider, Houtkoopersbaas.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aart Jan Koster?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aart Jan Koster

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aart Jan Koster

Jan Koster
1823-1888
Neeltje Bijl
1825-1911
Aart Koster
1850-1916

Aart Jan Koster
1884-1917

1909
Aart Koster
1910-1934
Jan Koster
1914-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Schiedamsche Courant, 15/02/1884; p. 3/4
    2. B.S. IJsselmonde overlijden Fiche 2 akte nr 35
    3. Schiedamsche Courant, 16/10/1909; p. 3/4
    4. B.S. Huwelijken Schiedam Akte nr 165

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 februari 1884 lag rond de 11,9 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
      • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
      • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 27 oktober 1909 lag tussen 3,7 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 17,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
      • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
      • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
      • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
      • 23 december » Albert I van België wordt koning.
    • De temperatuur op 1 april 1917 lag tussen 1,2 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 2,7 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
      • 25 januari » De Maagdeneilanden (Deens-West-Indië) worden voor 25 miljoen dollar aan de Verenigde Staten verkocht.
      • 12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
      • 9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
      • 13 mei » Bisschopswijding van Eugenio Pacelli, nuntius in Beieren, te Rome door Paus Benedictus XV.
      • 7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Koster

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koster.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koster.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koster (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Koster / Coster is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Leo Koster, "Stamboom Koster / Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster-coster/I17844.php : benaderd 12 januari 2026), "Aart Jan Koster (1884-1917)".