Kwartierstaat Jonkman » Philips van Almaras (1510-> 1575)

Persoonlijke gegevens Philips van Almaras 


Gezin van Philips van Almaras


Notities over Philips van Almaras

Louis de Bondt, geschiedenis van Diepensteyn te Steenhuffel
In 1543 benoemd tot kanunnik van de OLV kathedraal in Antwerpen. Hij was ook controleer en censor van de drukwerken van Plantijn.

De kroniek van Godevaert van Haecht over de troebelen van 1565 tot 1574 te Antwerpen en elders(1929-1930)–Godevaert van Haecht

Betreft dit Philips?

October.
[1 Oktober 1570]
In 't eerste deser maent so hier te voren by Ducdalbe uyt bevel+des conicx een generael perdon gelesen was, welck elck sou gebruycken mits voordts aen catolyckelyck te leven, so hadde den raet van den capittel tot Antwerpen daerby een geltfeeste gepracktiseert, te weten, dat elck persoon sou comen by synen pastoor ende bekennen, dat hy misdaen hadde in het hooren of exerceren van eenighe andere religien, ende sweeren oft beloven voordaen de Roomsche kercke te obedieren, ende dan gaven sy eenperdonbriefken den bekendere, mits daer voere betalende 4 st. Ende hiertoe waeren gecommitteert als canonick Donckere, Almaras, Perdo en eenige pastooren ende begonden 't openbarelyck te predicken, dat elck mensche was sculdich een te halen. En eenighe antwoerden ronduyt: ‘Wy en kennen geen kercke, dan daer Cristens 't hooft af is’, en seyden: ‘Daer vore houden wy onse Roomsche kercke’. En dit soude duren niet langer dan XVI daghen, en stroyden doer haer caren uyt, dat die geen en haelde, soude van Ducdalbe aengetast worden en in scuren gestout worden en verbrant. Ja, die eenige sculdenaeren hadden en geen perdonbrief en hadde, niet en sou moghen syn sculden eyschen. In somma dat op de leste daghen 't volck met honderden begonden te loopen insonderheyt de vrouwen, meest also, dat se met hoopen dronghen voer der gecommiteerden dueren, ja moesten er meer maken om 't volck te gerieven. Ja, quamen ten leste so dicke dat se wel sonder vuel vragens alsy gelt sagen, een briefken gaven en creghen also een grooten scadt. Maer doen den tyt der daghen omme was ende vuel volstandige cristenen, die haer met veysinge niet en hadden willen besmetten, en werden Godt loff niet gemolesteert, want men hadder so gedronghen, dat het scene, dat elck mensch een gehaelt hadde. Ende elck swege, vuele die 't gedaen hadden scaemden haer(32).

(32) De inhoud van de akte van pardon, (cfr. Bor, t. I, p. 320) voorzag in princiep het pardon van den koning voorwaardelijk gesteld aan de absolutie door de geestelijke macht. Wat van Haecht hier verhaalt is vermoedelijk de praktische uitwerking hiervan.

TOPA Kerstkaarten Onze-Lieve-Vrouwekathedraal AntwerpenDe geboorte van Christus (detail) ingekleurde houtsnede (1559) in het missaal van Philips van Almaras.
____________________
PERSONENREGISTER GROOT LONDERZEEL (Londerzeel, Malderen, Steenhuffel) 1280-1650 - Met alle relevante informatie uit 71 lokale bronbestanden
Samengesteld door Louis de Bondt - mei 2021
Familienaam Voornaam Voorn. in registers Vernoemd in Overleden Vader Moeder Gehuwd met Bron Opmerkingen
Almaras (van) Philippus Philips 1523,1564,1567 Alvaro Anna van Bouchout 49 // 50 // 68 // kanunnik OLV Antwerpen (1564,1567)-heer en meester - Leenman van Grimbergen-Glymes in
Steenhuffel v een vol leen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Philips van Almaras?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Philips van Almaras

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Philips van Almaras

Voorouders (en nakomelingen) van Philips van Almaras

Gomes
????-

Philips van Almaras
1510-> 1575


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Van Almaras


    De publicatie Kwartierstaat Jonkman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Heidi Jonkman, "Kwartierstaat Jonkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I6848.php : benaderd 3 januari 2026), "Philips van Almaras (1510-> 1575)".