Kwartierstaat Jonkman » Jacob van Barry

Persoonlijke gegevens Jacob van Barry 


Gezin van Jacob van Barry


Notities over Jacob van Barry

Mogelijk onderhavige

HOF VAN HOLLAND, 1550-161 9 deel I, inv.nrs. 522-649
door
C.C.J. Lans †
Inleiding
Het archief van het Hof van Holland (een rechtscollege met stukken welke uit de 15e eeuw dateren) wordt bewaard op het Algemeen Rijksarchief (nu: Nationaal Archief) te Den Haag onder code 3.03.01.01 en omvat ruwweg 6000 nummers. Omdat van de meesterechtsgebieden de archiefbronnen pas vanaf 1600 aanwezig zijn en de laatste 10de penninglijsten dateren van 1562 is het voor de meeste genealogen die overgang te groot om met enige zekerheid verder terug te kunnen komen met het onderzoek. Gelukkigzijn er in een aantal gevallen enige
archiefseries die in deze lacune kunnen voorzien. Eén daarvan is het archief van het Hof van Holland en in het bijzonder het onderdeel civiele sententies. Uit deze omvangrijke serie is daarom door mij gekozen de periode 1550-1600. Deze sententies (= vonnissen) zijn per sententie over het algemeen als volgt ingedeeld:
- een heel kort ‘kopje’ waarin vermeld staat dat A procedeert tegen B *)
- de grote ‘kop’ waarin beide partijen uitvoeriger vermeld worden met functie, beroep en woonplaats
- het verhaal van de eerste partij
- het verhaal van de andere partij
- de beslissing van het hof
*) Voor de toegang daarop zie de inventarisnummers 1072 t/m 1082 van dit Hof, die in de zelfbedieningzaal van
het archief ter inzage zijn.
De grote ‘kop’ is door mij overgenomen (in hoofdzaak letterlijk) en hieronder weergegeven. Bij enkele sententies
heeft de griffie de tijd gehad de eerste letter van de sententie te verluchtigen met een tekening, o.a. was dat de
griffier Vos die dan ook een vosje in die tekeningen verwerkte.

529/16 23-6-1558
op de differenten geresen voor dit hof tussen jacob van barry impt. van mandament penaal contra joachim cornelisz gede.

------------------

REPERTORIUM OP DE GRAFELIJKE LENEN IN HET LAND VAN
WOERDEN EN VAN DE HOFSTEDE WOERDEN, 1281-1650
door
J.C. Kort
Eerder gepubliceerd in ‘Ons Voorgeslacht’, jrg. 46 (1991), een uitgave van de
Zuidhollandse Vereniging voor Genealogie

8-8-1555: Pieter van Barry bij dode van Jan, zijn vader, commies van de Rekenkamer te den Haag, zoals gelost van Exalto, waarna overdracht aan Jacob van Barry, zijn broer, LRK 128 c.
Sticht fol. 7v-9.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob van Barry?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob van Barry

Jan van Barry
????-± 1555

Jacob van Barry


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Van Barry


    De publicatie Kwartierstaat Jonkman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Heidi Jonkman, "Kwartierstaat Jonkman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jonkman/I6114.php : benaderd 25 februari 2026), "Jacob van Barry".