Stamboom Doppenberg » Aart Vierhout (1868-1931)

Persoonlijke gegevens Aart Vierhout 

  • Hij is geboren op 5 mei 1868 in Harderwijk Gld.
  • Registratie van geboorte op 5 mei 1868.Bron 1
  • Beroepen:
    • Landbouwer.
    • Arbeider.
    • Winkelier.
  • (Akte geboorte) in het jaar 1868.
    Geboorteakte gemeente = Harderwijk
    Soort akte = geboorte
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Aktenummer = 75
    Aangiftedatum = 05-05-1868
    Geboortedatum = 05-05-1868
    kind = Vierhout, Aart
    Geboorteplaats kind = Harderwijk
    Geslacht = M
    Vader = Vierhout, Aart
    Moeder = Vries, de, Zientje
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1891.
    Gemeente = Harderwijk
    Aktenummer = 21
    Datum = 18-11-1891
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 4447
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Aart Vierhout
    Geboorteplaats bruidegom = Harderwijk
    Beroep bruidegom = landbouwer
    Bruid = Beertje Essenburg
    Geboorteplaats bruid = Harderwijk
    Vader bruidegom = Aart Vierhout
    Moeder bruidegom = Zientje Vries
    Vader bruid = Jan Essenburg
    Moeder bruid = Hendrikje Brink
  • (Akte overlijden) in het jaar 1931.
    Gemeente = Harderwijk
    Soort akte = overlijden
    Archief locatie = Gelders Archief
    Aangiftedatum = 22-01-1931
    Overlijdensdatum = 21-01-1931
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 8389
    Aktenummer = 10
    Overledene = Vierhout, Aart
    Geslacht = M
    Vader = Vierhout, Aart
    Moeder = Vries, de, Zientje
    Partner = Essenburg, Beertje
  • Hij is overleden op 21 januari 1931 in Harderwijk Gld, hij was toen 62 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 22 januari 1931.Bron 2
  • Een kind van Aart Vierhout en Zientje de Vries
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 maart 2010.

Gezin van Aart Vierhout

Hij is getrouwd met Beertje Essenburg.

Zij zijn getrouwd op 18 november 1891 te Harderwijk Gld, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Tijdbalk Aart Vierhout

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aart Vierhout


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Geboorte - gem. Harderwijk
    2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Harderwijk
    3. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Harderwijk

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 mei 1868 lag rond de 12,5 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 38%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
      • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
      • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
      • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
      • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • De temperatuur op 18 november 1891 lag rond de 8,5 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
      • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
      • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
      • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
      • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
      • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
    • De temperatuur op 21 januari 1931 lag tussen -1,9 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
      • 14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
      • 14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
      • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
      • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
      • 9 december » Spanje wordt een republiek.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vierhout

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vierhout.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vierhout.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vierhout (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I15882.php : benaderd 14 januari 2026), "Aart Vierhout (1868-1931)".