Stamboom Donders-Antonis » Alphonsus Maria Donders (1887-1979)

Persoonlijke gegevens Alphonsus Maria Donders 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

Gezin van Alphonsus Maria Donders

Hij is getrouwd met Joanna Maria van Woerkom.

Zij zijn getrouwd op 6 november 1912 te Tilburg, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Anna Elizabeth Donders  1916-1984 


Notities over Alphonsus Maria Donders

Zie ook het artikel "Het paar Laurentius A. Donders en Anna El. Bogaers en hun gezin (inclusief familiefoto)" op de startpagina van de Stamboom Donders-Antonis op GenealogieOnline. Aldaar ook een klassenfoto uit 1898 waar hij op staat. Zie ook Donders-Nieuws juni 1987, blz. 3. Hij werkte bij Wollenstoffenfabriek Andreas van Spaendonck en Zonen aan de Enschotsestraat tot na zijn 65e.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alphonsus Maria Donders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Alphonsus Maria Donders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Alphonsus Maria Donders


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Alphonsus Maria Donders



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. BS Overlijden, BSO000033, 7 mei 1916 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  3. Bevolkingsregister 1900 Tilburg, BR000004, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  4. BS Huwelijk, BSH000013, 6 november 1912 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  5. Bevolkingsregister 1910 Tilburg, BR000005, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  6. BS Geboorte, BSG000063, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  7. BS Overlijden, BSO000034, 16 september 1918 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  8. Bevolkingsregister 1890 Tilburg, BR000003, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  9. BS Overlijden, BSO000035, 20 april 1923 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  10. BS Overlijden, BSO000032 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  11. Bevolkingsregister 1910 Tilburg, BR000006, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  12. Verklaring van Thea Donders over haar vader Alphons, ART000009
    Mailtje van Thea Donders, 3 december 2013

    Hallo Dominique,

    Even wil ik reageren op de vraag wat mijn vader deed. Wel even kort maar ik kan het niet laten.

    Mijn Vader was wever bij de wollenstoffen fabriek van Andre van Spaendonk en Zn,
    Ik meen in de Enschotsestraat. Nog na zijn 65ste, dus eigenlijk al met pensioen, is hij gevraagd om nog een kort tijdje terug te komen. Dat had iets te maken met KAARDEN LEZEN. Dat Is een oud gebruik in de weverij en mijn vader wist hoe dat zat.

    DE VOLGENDE INFORMATIE KOMT VAN HET
    REGIONAAL ARCHIEF TILBURG:

    WOLLENSTOFFENFABRIEK ANDRÉ VAN SPAENDONCK & ZONEN

    Deze wollenstoffenfabriek werd in 1898 opgericht door Andreas van Spaendonck, eerder medefirmant van Gebroeders van Spaendonck. Het bedrijf startte aan de Koestraat en breidde zich daar in de loop der tijd aanzienlijk uit. Ook ontstond er vlakbij een fabriekscomplex aan de Enschotsestraat. In 1960 werd nog een fabriekscomplex gebouwd op industrieterrein Kraaiven. Tien jaar later moest het bedrijf, dat ook bekend was onder de naam Spandon, mede wegens de buitenlandse concurrentie de deuren sluiten. Er werkten toen nog 630 personen.
  13. Bevolkingsregister-Gezinskaart 1921-1939 Tilburg, BR000001, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  14. BS Overlijden, BSO000036, 7 september 1926 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  15. Bevolkingsregister 1880 Tilburg, BR000002, 19 mei 1887 Er zijn gekoppelde afbeeldingen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 mei 1887 lag rond de 10,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 6 november 1912 lag tussen -0,5 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
    • 6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
  • De temperatuur op 9 juli 1979 lag tussen 13,6 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (30%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 12 januari » De Kindertelefoon wordt opgericht.
    • 9 april » Björn Borg lost Jimmy Connors na 84 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, nadat de Zweed die positie in 1977 ook al één week in handen heeft gehad.
    • 5 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportes Cobresal.
    • 18 juni » Jimmy Carter en Leonid Brezjnev ondertekenen te Wenen het SALT 2-verdrag ter beperking van het aantal kernwapens.
    • 11 augustus » Na het doorbreken van een dam bij Morvi in het westen van India sterven minstens 20.000 mensen door de overstromingen als gevolg van de stortvloed van water.
    • 17 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Rotterdam gelijk (1-1) tegen Polen in de onderlinge EK-kwalificatiewedstrijd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Donders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Donders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Donders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Donders (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
D.F.A. Donders, "Stamboom Donders-Antonis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-donders-antonis/I1908.php : benaderd 22 januari 2026), "Alphonsus Maria Donders (1887-1979)".