Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Hendrik de Mos (1904-1988)

Persoonlijke gegevens Hendrik de Mos 


Gezin van Hendrik de Mos

Hij is getrouwd met Anna Huijsers.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1935 te den Haag, hij was toen 31 jaar oud.Bron 1

Getuigen bij dit huwelijk op 08-10-1935 (akte A1194) zijn de wederzijdse vaders: Cornelis de Mos, 57 jaar (geb. 1878), baas bij een rederij + Pieter Huijsers, 60 jaar (geb. 1874), assistent bij de posterijen.
Pieter Huijsers was hierbij getuige.
Cornelis de Mos was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Pieter de Mos  1938-2023 
  3. (Niet openbaar)


Notities over Hendrik de Mos

Hendrik de Mos (geb. 17-09-1904 te Scheveningen, overl. 06-09-1988 te Woerden), instrumentmaker in 1935. Hij was op 08-10-1935 (akte A1194) gehuwd met ANNA Huijsers (geb. 09-11-1902 te den Haag (geboorteakte 5289), dochter van Pieter Huijsers (1874, den Haag) + Anna van Waardenburg (1872, Klundert) en wonende te Eindhoven. Maar in het Bevolkingsregister van Eindhoven uit 1921 (reg.nr. 7238, pagina 20071) staat: "Hendrik de Mos (geb. 17-09-1904 te Schev., wonende te Eindhoven) + IRMA Huijsers (geb. 09-11-1904 te den Haag, wonende te Eindhoven) + Cornelis de Mos (hun zoon, geb. 02-06-1937 te Eindhoven en wonende aldaar, volgnr. 3). Verwarrend is dan of haar voornaam nu Anna of Irma is, maar volgens de Gezinskaart van haar ouders heet zij ANNA (geb. 09-11-1902, schrijfster PostChequeGiroDienst), evenals in haar geboorte- en huwelijksakte.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik de Mos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik de Mos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik de Mos


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte A 1194

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 september 1904 lag tussen 5,2 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
      • 12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
      • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
      • 15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
      • 4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
      • 15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
    • De temperatuur op 8 oktober 1935 lag tussen 4,3 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 7,0 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
      • 5 januari » De Nederlandse ijshockeyploeg speelt in Amsterdam zijn allereerste interland uit de geschiedenis. Tegenstander is België, dat met 0-4 wint.
      • 11 januari » Amelia Earhart vliegt als eerste solo over de Grote Oceaan.
      • 28 januari » IJsland is het eerste land waar abortus gelegaliseerd wordt.
      • 3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
      • 21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
      • 12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
    • De temperatuur op 6 september 1988 lag tussen 9,3 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
      • 22 maart » De regering in Zuid-Afrika legt het oppositionele weekblad New Nation een verschijningsverbod op van drie maanden. Het is de eerste keer dat op grond van de noodtoestand een krant een verschijningsverbod krijgt opgelegd.
      • 4 april » Het derde Nederlandse televisienet wordt in gebruik genomen.
      • 28 juni » Paus Johannes Paulus II creëert 24 nieuwe kardinalen, onder wie de vroegere Italiaanse nuntius in Nederland Angelo Felici.
      • 20 juli » Martin Scorseses film The Last Temptation of Christ wordt uitgebracht en zorgt over de gehele wereld voor protesten van fundamentalistische christenen.
      • 24 juli » De Spaanse wielrenner Pedro Delgado wint de 75 editie van de Ronde van Frankrijk.
      • 20 augustus » Het Iraanse hoofd van staat, ayatollah Khomeini accepteert resolutie 598 van de VN Veiligheidsraad. Hiermee komt een einde aan de Irak-Iranoorlog.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Mos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Mos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Mos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Mos (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I7217.php : benaderd 10 maart 2026), "Hendrik de Mos (1904-1988)".