Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch » Maarten Mos (1871-1953)

Persoonlijke gegevens Maarten Mos 


Gezin van Maarten Mos

Hij is getrouwd met Pieternella de Ruijter.

Zij zijn getrouwd op 29 januari 1896 te Scheveningen, hij was toen 24 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Jacob de Mos  1896-1906
  2. Maria Mos  1899-???? 
  3. Maarten de Mos  1901-1902
  4. Maarten Mos  1905-1912
  5. Jacoba Mos  1907-
  6. Pieternella Mos  1909-2006
  7. Arendje Mos  1913-
  8. nn Mos  1913


Notities over Maarten Mos

MAARTEN MOS geboren op 01-09-1871 te Vlaardingen, overlijdt op 19-08-1953 te Vlaardingen (oud 81 jr., akte B 1666). Ook in zijn huwelijksakte 125 uit 1896, opgemaakt ahv. zijn geboorteakte, is zijn familienaam "MOS". Maarten huwt op 29-01-1896 met Pieternella de Ruiter (geb. 09-05-1871 te Scheveningen). Zij overlijdt op 02-01-1913 om 09.00h (oud 41 jr., akte 46) en op datzelfde tijdstip wordt er een levenloos kind geboren van het mannelijk geslacht (akte 47).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maarten Mos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maarten Mos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maarten Mos

Maarte de Mos
1817-1900
Dirkje Roos
1815-1874
Jacob Mos
1843-1884

Maarten Mos
1871-1953

1896
Jacob de Mos
1896-1906
Maria Mos
1899-????
Maarten Mos
1905-1912
Jacoba Mos
1907-????
Arendje Mos
1913-????
nn Mos
1913-1913

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte 125

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 september 1871 lag rond de 27,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
      • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
      • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
      • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
      • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
      • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • De temperatuur op 29 januari 1896 lag rond de -0,9 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
      • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
      • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
      • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
    • De temperatuur op 19 augustus 1953 lag tussen 8,6 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (48%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
      • 11 januari » De Oostenrijkse schansspringer Sepp Bradl wint de eerste editie van de Vierschansentoernooi.
      • 13 januari » Bij een mijnramp in Escouffiaux nabij Wasmes vallen zeventien doden.
      • 25 april » James Watson en Francis Crick publiceren in Nature de structuur van het menselijk DNA.
      • 2 juni » Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk wordt gekroond tot koningin, de eerste kroning die op televisie wordt uitgezonden.
      • 12 september » John F. Kennedy treedt in het huwelijk met Jackie Bouvier.
      • 20 november » De Amerikaanse testpiloot Scott Crossfield vliegt als eerste tweemaal zo snel als het geluid.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Mos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mos (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter de Mos, "Stamboom De Mos(ch) tot 1470 - Geryts Mosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-mosch/I7158.php : benaderd 14 januari 2026), "Maarten Mos (1871-1953)".