Stamboom De Klark » Johanna "Anna" Oldenboom (1875-1901)

Persoonlijke gegevens Johanna "Anna" Oldenboom 

  • Roepnaam is Anna.
  • Zij is geboren op 1 januari 1875 in Heidenhoek, gemeente Zelhem, Gelderland, Nederland.Bron 1
    Getuigen bij de geboorteaangifte van Johanna Oldenboom door haar vader waren Lammert Hanterink, oud 55 jaar, landbouwer en Jan Reinders, oud 24 jaar, klompenmaker, beiden wonende in de gemeente Zelhem.
    Johanna is geboren in de buurtschap Heidenhoek.
    Tijdstip: 09:00
  • Registratie van geboorte op 2 januari 1875.Bron 2
  • Beroep: Wijkverpleegkundige.Bron 3
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1868: in den Heidenhoek, Zelhem.Bron 4
    • in het jaar 1891: IJzevoorde, Ambt Doetinchem, Gelderland, Nederland.Bron 5
  • Zij is overleden september 1901 in Kampen, Overijssel, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 6
    Het overlijden van Johanna Oldenboom werd aangegeven door Jacob Gerrit Bleeker, oud 35 jaar, directeur van het christelijk tehuis en Willem van Sloten, oud 44 jaar, predikant, beiden wonende te Kampen.
    Als woonplaats van Johanna werd opgegeven Rheden. Ze werd om 13.uur levenloos uit het water van de IJssel opgehaald.
    In Rheden werd op 3 october ambtshalve een overlijdensakte opgemaakt. Nr.275.
    Tijdstip: 13:00
  • Registratie van overlijden op 30 september 1901.Bron 7
  • Zij is begraven op 3 oktober 1901.
  • Een kind van Derk Jan Oldenboom en Johanna Hendrika Elisabeth Bennink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 maart 2013.

Gezin van Johanna "Anna" Oldenboom


Notities over Johanna "Anna" Oldenboom

Johanna heeft haar opleiding genoten te Zutphen en werd daarna wijkverpleegkundige te Velp, inwonende in het ziekenhuis aldaar. In Kampen heeft ze als kraamverpleegster gewerkt bij een vriendin van haar E.G. Johanna Bleeker-Kobus (haar man J.G.Bleeker was directeur van een inrichting met 27 jongens). Zij moet in Kampen aan de waterkant onwel zijn geworden en te water geraakt. Een schipper is nog naar de plek geroeid, maar toen hij daar aankwam was ze reeds gezonken.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna "Anna" Oldenboom?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna "Anna" Oldenboom

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Johanna "Anna" Oldenboom

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Oldenboom


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteakte gemeente Zelhem. Akte nr. 2.
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Geboorteakte zoon Arend Dinus
    5. Overlijdensakte Hein
    6. Overlijdensakte gemeente Kampen. Akte nr. 296.
    7. Overlijdensakte.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 januari 1875 lag rond de -6,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
      • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 3 oktober 1901 lag tussen 11,9 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
      • 17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
      • 1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
      • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
      • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
      • 14 september » Drie wetenschappers vinden aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.

    Over de familienaam Oldenboom


    De publicatie Stamboom De Klark is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. de Klark, "Stamboom De Klark", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-klark/I7675.php : benaderd 27 januari 2026), "Johanna "Anna" Oldenboom (1875-1901)".