Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie » Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas (1919-2018)

Persoonlijke gegevens Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas 


Gezin van Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas

Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd op 24 maart 1943 te Den Haag, hij was toen 24 jaar oud.


Notities over Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas

Petrus (Piet) Theodorus Maria Cleophas (1919) is op 14 maart 1919 te Den Haag geboren.
Hij werd direct nadat hij in 1938 van het gymnasium kwam, opgeroepen voor militaire dienst. Het was vlak daarna mobilisatietijd maar ik weet niet of Piet nog heeft moeten meevechten tegen de Duitsers. Vermoedelijk is hij na zijn militaire diensttijd direct gaan werken.
Piet leerde Maria (Riet) Dresmé (1918) kennen toen hij geregeld bij zijn tante Truus (Geertruida Margaretha Cornelia (1899)) op bezoek kwam in de van Linschotenstraat. Riet woonde daar vlakbij op de hoek en de wederzijdse vaders kenden elkaar ook. Het stel kreeg omgang met elkaar en vóórdat Piet het wist, zat hij samen met Riet op dansles en dit leidde tot hun huwelijk.
Piet werd secretaris bij de Handelsvereniging voor Internationale Aardappel-Handel en -Industrie in Den Haag. Hij reisde veel door Europa en ook in het noorden van Noord-Amerika, waar veel aardappelteelt voorkwam. Hij moest toezien dat de kwaliteit van de teelt optimaal was vóórdat een bedrijf mocht leveren aan bijvoorbeeld McCain en McDonald's en andere aardappelverwerkende industrieën.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Theodorus Maria Cleophas


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 maart 1919 lag tussen -2,1 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 11 maart » Het Paraguayaans voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis en verliest thuis met 5-1 van buurland Argentinië.
      • 15 juni » John Alcock en Arthur Whitton-Brown vliegen non-stop van Newfoundland over de Atlantische Oceaan naar Ierland.
      • 21 juni » In Scapa Flow wordt de Hochseeflotte tot zinken gebracht. Hierbij vallen de laatste slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog.
      • 2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
      • 23 september » Oprichting van de Portugese omnisportvereniging CF Belenenses.
      • 28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
    • De temperatuur op 24 maart 1943 lag tussen 0,8 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
      • 31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
      • 17 juli » De geallieerde bombardementen op Amsterdam-Noord. Ze waren gericht op de Fokker vliegtuigfabrieken in Amsterdam-Noord. Geen enkele bom raakte de fabriek, wel de huizen in de omgeving.
      • 17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
      • 3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
      • 13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.
    • De temperatuur op 8 februari 2018 lag tussen -2,5 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (68%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koning Willem-Alexander (Huis van Oranje-Nassau) is van 30 april 2013 tot heden vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 26 oktober 2017 tot heden was er in Nederland het kabinet Rutte III met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
    • In het jaar 2018: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 17,2 miljoen inwoners.
      • 8 januari » Eva Jinek is uitgeroepen tot Omroepvrouw van het Jaar.
      • 30 januari » Weerman Reinier van den Berg presenteert na 32 jaar zijn laatste weerbericht.
      • 5 juli » Litouwen wordt lid van de OESO.
      • 26 augustus » Presentator en verslaggever Govert van Brakel (68) stopt na 42 jaar met werken voor de Nederlandse radio.
      • 26 oktober » De finale van het eerste seizoen van The Talent Project is gewonnen door Avanaysa Neida, gezien door 894.000 kijkers.
      • 29 november » De 100e aflevering van Help, mijn man is Klusser! is uitgezonden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Cleophas

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Cleophas.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Cleophas.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cleophas (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob Boel, "Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boel/I6306.php : benaderd 20 januari 2026), "Petrus Theodorus Maria "Piet" Cleophas (1919-2018)".