Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Willem Cornelis van der Mark (1893-1960)

Persoonlijke gegevens Willem Cornelis van der Mark 


Gezin van Willem Cornelis van der Mark

Hij is getrouwd met Maria van Duuren.

Zij zijn getrouwd op 15 januari 1913 te Leiden, hij was toen 19 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Cornelis van der Mark?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Cornelis van der Mark

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Cornelis van der Mark

Maria Sloos
1819-1885

Willem Cornelis van der Mark
1893-1960

1913

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 februari 1893 lag rond de 5,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
  • De temperatuur op 15 januari 1913 lag tussen -2,1 °C en 1,5 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 2,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
    • 28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
    • 29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
    • 16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
    • 1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
    • 21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
  • De temperatuur op 15 december 1960 lag tussen -1,4 °C en 0,8 °C en was gemiddeld -0,3 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 21 april » Brasilia wordt officieel de hoofdstad van Brazilië.
    • 17 augustus » Gabon wordt onafhankelijk en Gabriël Léon M'ba wordt tot president verkozen.
    • 30 september » The Flintstones, een Amerikaanse animatieserie, wordt voor het eerst op televisie uitgezonden in de Verenigde Staten.
    • 12 oktober » De Russische premier Nikita Chroesjtsjov slaat tijdens een vergadering van de Verenigde Naties met zijn schoen op zijn lessenaar.
    • 19 oktober » Het Luxemburgs voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit zijn geschiedenis. Engeland wint in het groothertogdom met 9-0.
    • 20 december » De Duitse justitie arresteert Richard Baer, ex-commandant van Auschwitz.

Over de familienaam Van der Mark


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I57206.php : benaderd 17 oktober 2026), "Willem Cornelis van der Mark (1893-1960)".