De temperatuur op 3 augustus 1887 lag rond de 18,0 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
Trouwdag 29 maart 1911
De temperatuur op 29 maart 1911 lag tussen 4,9 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
22 augustus » In het Louvre wordt ontdekt dat de Mona Lisa is gestolen.
30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
Dag van overlijden 22 oktober 1955
De temperatuur op 22 oktober 1955 lag tussen 6,0 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I57151.php : benaderd 11 oktober 2026), "Joseph van der Mark (1887-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.