Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Johannes van der Mark (1903-1953)

Persoonlijke gegevens Johannes van der Mark 


Gezin van Johannes van der Mark

Hij is getrouwd met Maria Catharina Brouwer.

Zij zijn getrouwd op 17 november 1926 te Leiden, hij was toen 23 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van der Mark?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van der Mark

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van der Mark

Maria Sloos
1819-1885

Johannes van der Mark
1903-1953

1926

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 januari 1903 lag tussen 4,8 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (23%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
    • 20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
    • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
  • De temperatuur op 17 november 1926 lag tussen 7,3 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 3,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
    • 27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
    • 7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
    • 13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
    • 20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
    • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
  • De temperatuur op 19 februari 1953 lag tussen 5,1 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 7 april » Dag Hammarskjöld wordt gekozen tot secretaris-generaal van de VN.
    • 29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
    • 12 september » John F. Kennedy treedt in het huwelijk met Jackie Bouvier.
    • 31 oktober » Eerste televisie-uitzending in België door het Nationaal Instituut voor de Radio-omroep (NIR).
    • 20 november » De Amerikaanse testpiloot Scott Crossfield vliegt als eerste tweemaal zo snel als het geluid.
    • 10 december » Dr. Albert Schweitzer krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.

Over de familienaam Van der Mark


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I57138.php : benaderd 14 oktober 2026), "Johannes van der Mark (1903-1953)".