Bevolkingsreconstructie Wesuwe + Nakomelingen + Rechtstreekse Voorouders » Maria Catharina Gerdes (1906-1970)

Persoonlijke gegevens Maria Catharina Gerdes 


Gezin van Maria Catharina Gerdes

Zij is getrouwd met Johan Herman Kappen.

Zij zijn getrouwd op 8 augustus 1931 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Catharina Gerdes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Catharina Gerdes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Johan Bernard (Broer) Berens CBB134 https://fjmblom.home.xs4all.nl/
    Pauline Berens: Genealogienetwerk zus Greetje Berens voorheen EemslandBoekweitBoerenImmigratie
    https://www.genealogieonline.nl/the-dutch-connection/I20908.php
  2. Johan Bernard (Broer) Berens CBB134
  3. Maria Catharina Kappen-Gerdes bidprentje
  4. Johan Bernard (Broer) Berens CBB134

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 juli 1906 lag tussen 12,5 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 36,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
    • 15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
    • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
    • 18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
    • 19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
    • 3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
  • De temperatuur op 8 augustus 1931 lag tussen 11,0 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 8,3 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
    • 10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
    • 14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
    • 11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
    • 16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
    • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
  • De temperatuur op 25 mei 1970 lag tussen 9,2 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (46%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 14 maart » De Japanse keizer Hirohito opent de wereldtentoonstelling in Osaka.
    • 24 april » De eerste Chinese kunstmaan wordt gelanceerd.
    • 4 mei » In Ohio schiet de Nationale Garde vier studenten dood (Kent State-bloedbad).
    • 31 mei » Bisschopswijding van Paul Schruers, Belgisch hulpbisschop van Hasselt.
    • 1 juli » In Utrecht wordt de profvoetbalclub FC Utrecht opgericht na een fusie tussen de Utrechtse voetbalclubs DOS, USV Elinkwijk en Velox.
    • 16 december » Het Russische ruimteschip Venera is het eerste ruimteschip dat afdaalt in de atmosfeer van Venus.
  • De temperatuur op 30 mei 1970 lag tussen 9,9 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 9,3 uur zonneschijn (57%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Oprichting van de Zuid-Afrikaanse voetbalclub Kaizer Chiefs.
    • 13 april » Een zuurstoftank aan boord van Apollo 13 explodeert waardoor de missie voortijdig moet worden beëindigd. Jim Lovell, Fred Haise en Jack Swigert, de bemanning van Apollo 13, landen door de ontploffing dan wel niet op de maan, maar ze zijn wel recordhouders: ze zijn degenen die het verst van de aarde verwijderd zijn geweest. Op 13 april 1970 waren ze 401.056km van huis.
    • 25 april » Benoeming van Paul Schruers tot hulpbisschop van Hasselt.
    • 9 juni » Bob Dylan ontvangt een eredoctoraat in de Muziek aan de Princeton University.
    • 9 september » Feyenoord wint als eerste Nederlandse club de Wereldbeker
    • 4 december » Bezoeken van Paus Paulus VI aan Hongkong en Ceylon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gerdes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gerdes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gerdes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gerdes (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens Wesuwe, "Bevolkingsreconstructie Wesuwe + Nakomelingen + Rechtstreekse Voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-wesuwe/I20908.php : benaderd 6 januari 2026), "Maria Catharina Gerdes (1906-1970)".