Het Eiland Schiermonnikoog » Rensina Taekema (1905-)

Persoonlijke gegevens Rensina Taekema 

  • Zij is geboren op 13 juni 1905 in Haarlem.
    Bevolkingsregister Schiermonnikoog 1900-1923 blz 19 vermeldt 1903 als geboortejaar
  • Woonachtig:
    • vanaf 12 mei 1919: geen specifiek adres vermeld, Schiermonnikoog.Bron 1
      ingekomen van Hemrik
    • tot 17 september 1923: huis A nr 12 (Langestreek Oosteind), Schiermonnikoog.Bron 2
      overgeschreven van folio 293; vertrokken naar Groningen
    • van 26 april 1927 tot 11 juli 1934: vd Kooistraat daarna Ibisstraat, Leeuwarden.Bron 3
      ingekomen van Groningen; verblijft bij zuster Clasina; vertrokken naar Bloemendaal
  • Een kind van Klaas Taekema en Rinske Kingma
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 januari 2021.

Gezin van Rensina Taekema

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rensina Taekema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rensina Taekema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rensina Taekema

Klaas Taekema
1854-1941
Rinske Kingma
1861-1923

Rensina Taekema
1905-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Bevolkingsregister Schiermonnikoog 1900-1923 blad 19
  3. bevolkingsregister/gezinskaart Leeuwarden 1922-1939

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juni 1905 lag tussen 9,6 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 14,5 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
    • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
    • 14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Taekema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Taekema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Taekema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Taekema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I26690.php : benaderd 28 januari 2026), "Rensina Taekema (1905-)".