Het Eiland Schiermonnikoog » Elisabeth Itske Taekema (1892-????)

Persoonlijke gegevens Elisabeth Itske Taekema 


Gezin van Elisabeth Itske Taekema

Zij is getrouwd met Johannes Casparus Kruijer.

Zij zijn getrouwd op 4 juli 1918 te Haarlem, zij was toen 26 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth Itske Taekema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elisabeth Itske Taekema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Itske Taekema

Klaas Taekema
1854-1941
Rinske Kingma
1861-1923

Elisabeth Itske Taekema
1892-????

1918

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. huwelijksacte Johannes Kruijer/Elisabeth Taekema (Haarlem 1918)
  2. acte Haarlem 1918:324

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 januari 1892 lag rond de 1,2 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
    • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
  • De temperatuur op 4 juli 1918 lag tussen 8,9 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 5 maart » De Sovjet-Unie verruilt Petrograd als hoofdstad voor Moskou.
    • 19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
    • 15 mei » De Finse Burgeroorlog eindigt.
    • 31 juli » Oprichting van AZC Zutphen, een Nederlandse amateurvoetbalclub uit Zutphen.
    • 11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
    • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1887 » François Faber, Luxemburgs wielrenner († 1915)
  • 1891 » Charles Journet, Zwitsers kardinaal en theoloog († 1975)
  • 1893 » Dennis McGee, Amerikaans violist en accordeonist († 1989)
  • 1895 » Theo Slot, Nederlands vliegtuigontwerper († 1949)
  • 1896 » Dio Rovers, Nederlands kunstschilder, tekenaar en kunstdocent († 1990)
  • 1899 » Howard Doc Hopkins, Amerikaans musicus en radiopresentator († 1949)

Over de familienaam Taekema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Taekema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Taekema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Taekema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I26681.php : benaderd 24 februari 2026), "Elisabeth Itske Taekema (1892-????)".