Het Eiland Schiermonnikoog » Paulus Bandsma (1889-1965)

Persoonlijke gegevens Paulus Bandsma 

  • Hij is geboren op 20 februari 1889 in Kollumerland.
  • Woonachtig vanaf 28 september 1902: USA.Bron 1
    arriveerde vanuit Groningen met het SS Noordam, op weg naar Bauke Bandsma in Chicago
  • Hij is overleden oktober 1965 in Denver, Col., Verenigde Staten, hij was toen 76 jaar oud.
  • Hij is begraven in Fairmount Cemetery.Bron 2
  • Een kind van Bauke Bandsma en Antje Boerman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 april 2023.

Gezin van Paulus Bandsma

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Paulus Bandsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Paulus Bandsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Paulus Bandsma

Bauke Bandsma
1865-????
Antje Boerman
1867-1925

Paulus Bandsma
1889-1965


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. www.familysearch.org
  2. familyserach > BillionGraves Index

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 februari 1889 lag rond de 4,0 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
    • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
    • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bandsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bandsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bandsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bandsma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I1331.php : benaderd 27 januari 2026), "Paulus Bandsma (1889-1965)".