De temperatuur op 13 december 1923 lag tussen -0,4 °C en 3,4 °C en was gemiddeld 1,4 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
Dag van overlijden 7 juli 1935
De temperatuur op 7 juli 1935 lag tussen 8,2 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
2 januari » Bruno Hauptmann, die ervan verdacht wordt de tweejarige zoon van luchtvaartpionier Charles Lindbergh te hebben gekidnapt en vermoord, staat terecht. Later wordt hij schuldig bevonden en geëxecuteerd.
21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.
12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
15 september » In Duitsland worden de Neurenberger wetten ingevoerd door de nazi's.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I82499.php : benaderd 23 oktober 2026), "Hermina Gijsbertha van de Kleut (1923-1935)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.