De temperatuur op 7 januari 1905 lag tussen -1,1 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
Dag van overlijden 29 september 1989
De temperatuur op 29 september 1989 lag tussen 10,9 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 februari » De eerste aflevering van de Vlaamse televisieserie Samson en Gert wordt uitgezonden.
10 mei » Benoeming van Tadeusz Kondrusiewicz tot rooms-katholiek apostolisch administrator van Minsk in Wit-Rusland.
23 november » Minstens 300.000 mensen betogen op het Wenceslausplein in Praag voor democratische hervormingen.
30 november » De RAF pleegt een bomaanslag op de bankier Alfred Herrhausen van de Deutsche Bank. Herrhausen komt daarbij om het leven.
1 december » Ford neemt Jaguar Cars over.
29 december » Václav Havel wordt president van Tsjecho-Slowakije.
Dag van begraven 3 oktober 1989
De temperatuur op 3 oktober 1989 lag tussen 6,1 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (42%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
8 februari » De politie in Paraguay arresteert een aantal hoge functionarissen die te boek staan als aanhangers van de net afgezette president Alfredo Stroessner.
23 maart » Stanley Pons en Martin Fleischmann maken bekend koude kernfusie te hebben gerealiseerd.
7 juni » SLM-ramp: een DC-8 met aan boord de meest talentvolle voetballers van Surinaamse afkomst stort bij de landing op Zanderij bij Paramaribo neer. Slechts 11 mensen overleven de crash.
17 juli » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Splash Mountain geopend.
2 augustus » Benoeming van de Nederlander Diogo Reesink tot bisschop van Almenara in Brazilië.
16 december » Dictator-generaal Augusto Pinochet van Chili verliest de presidentsverkiezingen van de christendemocraat Patricio Aylwin.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I82489.php : benaderd 11 oktober 2026), "Jannetje van de Kleut (1905-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.