De temperatuur op 15 juni 1911 lag tussen 6,4 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 9,4 mm neerslag. Er was 8,7 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
11 maart » Oprichting van de Franse voetbalclub US Concarneau uit de gelijknamige plaats in Bretagne.
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
23 oktober » Italiaans-Turkse Oorlog: Kapitein-Vlieger Carlos Piazza steeg op 23 oktober 1911 om 06:19 uur met zijn Blériot XI op voor een verkenningsvlucht, om zo de Turks-Arabische opmars te lokaliseren. Hierdoor legde Kapitein-Vlieger Carlos Piazza de eerste oorlogsvlucht af in de geschiedenis en was de Blériot XI het eerste militaire vliegtuig dat ingezet werd tijdens een oorlog. Gevolgd door Kapitein-Vlieger Ricardo Moizo in een Nieuport.
29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
Trouwdag 9 mei 1934
De temperatuur op 9 mei 1934 lag tussen 6,6 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 7,8 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
2 maart » Peter Fick verbetert in New Haven het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 56,8. Het oude record (57,4) stond sinds 17 februari 1924 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Johnny Weissmuller.
16 april » De Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, stelt de titel Held van de Sovjet-Unie in.
11 augustus » Op het eiland Alcatraz wordt een gevangenis geopend.
19 september » Bruno Hauptmann wordt gearresteerd voor de moord op de zoon van Charles Lindbergh.
8 oktober » Bruno Hauptmann wordt aangeklaagd voor de moord op Charles Lindbergh Jr.
Dag van overlijden 16 augustus 1988
De temperatuur op 16 augustus 1988 lag tussen 8,0 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
5 februari » Zwemmer Michael Gross brengt in Parijs het Europese record op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) op 1.44,14.
16 maart » Luitenant-kolonel Oliver North en viceadmiraal John Poindexter worden in staat van beschuldiging gesteld in de Iran-Contra-affaire.
4 april » Trainer Han Berger van FC Utrecht haalt in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle zijn ploeg van het veld als Kevin Young een overtreding begaat, daarbij zelf zijn been breekt en een rode kaart krijgt van scheidsrechter Jan Dolstra. Berger krijgt een schorsing van vier wedstrijden, Young vijf duels.
20 augustus » Het Iraanse hoofd van staat, ayatollah Khomeini accepteert resolutie 598 van de VN Veiligheidsraad. Hiermee komt een einde aan de Irak-Iranoorlog.
29 september » Lancering van de Spaceshuttle Discovery (STS-26), de eerste Spaceshuttlevlucht sinds de ramp met de Challenger (28 januari 1986).
24 november » Het dodental als gevolg van overstromingen in het zuiden van Thailand loopt op tot ten minste honderdveertig.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I82492.php : benaderd 24 oktober 2026), "Arie van de Kleut (1911-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.