Family tree Batavier » Steven Anthonis (Thonis)

Personal data Steven Anthonis (Thonis) 

  • Facts:
    • (vermelding) starting 1678 Verrekening Plechte.Source 1
      Datering: 17-12-1678
      Akten:
      - Verrekening plechte: 17-12-1678 A. v. Brinckesteyn AT 015a003 folio 21.
      Naam:
      - Corton, Willem, als man en voogd van Stevens, Geertge;
      - Corton, Huygh, als man en voogd van Stevens, Rijckeland;
      - Van Middeldorp, Hendrick, als momber van Aert Stevens.
      Opmerkingen:
      Zij zijn tesamen kinderen en erfgenamen van Steven Anthonis (of Thonis) en Emmetgen Aerts saliger en zij zijn voor 1/3 part gerechtigd in een plechte van 1200 gulden capitaal bij Willem Matheus van Langelaar dd. 01-05-1661, ten behoeve van Henrick van Ommeren, Rijck Jacobs en Steven Thonis (voornoemd).
      - Zij verklaren schuldig te zijn aan Henrick van Ommeren als 't recht hebbende van de erfgenamen van Vrou van Claderer 300 gulden bij wijlen Steven Anthonis opgenomen uit het accoord bij de crediteuren van Willem Sibols weduwe, laatste possetrice van 't hypotheek, daar de plechte op slaat dd. 10-06-1676 ten overstaan van het Edele Gerecht opgericht, blijkt dat de plechte niet meer dan 600 gulden zal bedragen, zo hebben de comparanten bij desen overgegeven ten behoeve van Henrick van Ommeren, outschepen en raad van Amersfoort, als hen aan de voorschreven plechte cooppenningen van het hypotheek bij de weduwe van Joost Bijfs saliger geërft gecompeteerd heeft, zonder enige actie daaraan behoudende met overlevering van de voornoemde obligatie als 100 gulden bij Willem Corton daarop betaald is, door heer van Ommeren voldaan en betaald te zijn.
      Getuigen: Cornelis Everts Vroegverdorven en Godert van Gemen.
      :
    • (vermelding) starting 1684 Boedelscheiding.Source 1
      Datering: 18-11-1684
      Comparanten:
      - Stevens, Aert (mundige jongman en borger van Amersfoort), geassisteerd met: Van Middendorp, Henrick (ook: Middeldorp), oom en gewezen momber;
      - Corton, Willem en zijn vrouw Stevens, Geertruijd;
      - Corton, Huijgh als man en gemachtigde van Stevens, Rijckeland.
      Akten:
      - Boedelscheiding: 18-11-1684 Notaris A. van Brinckesteyn AT015 a004 folio 1 R
      Omschrijving:
      - Tot nu toe in ongedeeld bezit een huijsinge in de Camperbinnepoort te Amersfoort, gebruikt door Huijgh Corton en twee mergen land met een tabaksschuur daarop aan de Hogewegh op de hoek van de Eerste Steeg,
      Belend:
      - aan de ene zijde de Eerste Steeg
      Andere zijde (de stadszijde):
      - de Vicarie die voorheen Reyer van Butselaer behoord heeft.
      Opmerkingen:
      - Aert Stevens wil naar Indien varen.
      - De comparanten zijn kinderen en erfgenamen van Steven Anthonis. en Emmetgen Aerts., hun ouders saliger.
      - Naast bovengenoemd onroerend goed hadden zij een kapitaal opgenomen van 1200 gulden van Evert Meus. saliger en 300 gulden van Henrick van Middendorp op het huis in de Camperbinnenpoort.
      - De erfgenamen van Evert Meus hadden deze 1200 gulden opgeëist;
      - Willem Corton heeft reeds zijn derde part afgelost en ook Aert Stevens. en Huijgh Corton hebben penningen verstrekt en voldaan, waarmee het kapitaal afgelost is.
      - Vanwege de voorgenomen reis van Aert Stevens zijn zij niet langer genegen de gemeenschap te continueren.
      - Aan Willem Corton en Geertruid Stevens wordt toegescheiden twee derdeparten van land en schuur gelegen aan de Tweede Steeg, mits zij 400 gulden tot hun last nemen, zoals Aert Stevens van Wouter Wulpherts, onder borgtocht van de gezamenlijke comparanten, had opgenomen tot betaling van zijn derdepart van de genoemde 1200 gulden.
      - Daarboven betalen zij aan Aert Stevens 650 Carolus gulden tegen een rente van 5%, ingeval Aert Stevens weer van zijn reis terugkomt en 4% indien hij op zijn reis komt te overlijden.
      - Aan Wouter Wulpherts komt 400 gulden toe.
      - Aan Huijgh Corton wordt het resterende derdepart toegescheiden van land en schuur aan de Eerste Steeg en de huijsinge in de Camper binnenpoort, mits hij de 300 gulden betaalt aan Henrick van Middendorp en de jaarlijkse renten à 5% en 100 gulden aan Aert Stevens tegen 5% (resp. 4%, zie boven).
      Notitie in de kantlijn:
      - d.d. 19-05-1690 heeft Henrick van Middendorp deze 300 gulden van Huijgh Corton ontvangen.
      Akte ten huijse van Willem Corton.
      Getuigen:
      - Henrick Willems. van de Vaart
      - Winand Pannekoeck
      :
  • This information was last updated on October 14, 2022.

Household of Steven Anthonis (Thonis)

He is married to Emmetgen Aerts.

They got married


Child(ren):

  1. Aert Stevens  -± 1690

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Steven Anthonis (Thonis)?
The author of this publication would love to hear from you!

Ancestors (and descendant) of Steven Anthonis (Thonis)


With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

Sources

  1. Notarieel archief

When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
Arnold Batavier, "Family tree Batavier", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-batavier/I75265.php : accessed January 24, 2026), "Steven Anthonis (Thonis)".