Family tree Batavier » Dirck van Westrhenen (± 1580-????)

Personal data Dirck van Westrhenen 

  • He was born about 1580.Source 1
    zie ook: Testament van tante Mechteld van Westrhenen.
  • Fact: (vermelding) Protest.Source 2
    Akten:
    - Protest: 08-10-1609 J. van Ingen AT 002a001 folio 89 en 89 V.
    Naam Comparanten:
    - Martszn., Jan Symon
    - Lisboen, Cornelis Jans (beide wonend Amsterdam)
    Opmerkingen:
    - Zij compareren voor henzelf en zich sterkmakende voor d'andere mede erfgenamen van zaliger Elbert Corneliszn., haarluyder oom, overleden te Cuelen (Keulen).
    - Zij verklaren dat zij al verscheidene keren binnen Amersfoort geweest zijn om met Margareta van Schadijck te schiften en scheyden alzulke erfenis en besterfenis als hun door doode van de voornoemde Elbert Cornelis, oud-oom van de onmondigen (*) aangekomen is, achtervolgende zeker contract bij parthijen voor Rijck van Mulenborch (notaris) gepasseert; om 't welck te effectueren die de comparanten verklaarden alsnoch alhier binnen Amersfoort tegenwoordig gecomen zijn.
    - Margareta van S. te vorens weduwe van Claes Gerbrantszn., alsnu huysvrouw van Dirck van Westrhenen, is moeder en medemomberse van onmondige kinderen (*), bij haar van voornoemde Claes G. behouden.
    - Dirck van Westrhenen en Margareta van Schadijck in voornoemde qualite categorisch antwoordt met relatie protesterende de comparanten bij refuys van de voornoemde producenten van costen, schaden en interesse dat zij van mening zijn met de weeskamer te Amsterdam (vanwege de onmondigen), tot schifting en scheyding te procederen.
    - Acte ten huyze van Henrick Dircxzn. van Rijnesteyn en getuigen Henrick Dirckszn. en Willem Cornelis (van Wisen).
    - Hiertoe compareren ook Dirck van Westrhenen en Margareta van Schadijck, zijn huysvrouw, die voorgaande acte is voorgelezen.
    - Zij antwoorden dat zij altijd overbodig geweest zijn en alsulcx zijn met de mede erfgenamen van Elbert Corneliszn. tot schifting en scheyding hiertoe te procederen omdat Henrick van Westrhenen, oudt-oom en momber van de onmondige kinderen van moeder's zijde buitenslands tot Ceulen is; hij wordt ook niet eerder verwacht dan in de toekomende zomer en dat de visitatie en gelegenheid van de landen (als dwelcke zo zij verstaan meest zijn leege landen), bij de winter niet wel kunnen worden bezichtigd, zo verzoeken zij dat die schifting en scheyding in het begin van de toekomende zomer mogen worden gesuccedeert.
    - Als de mede erfgenamen hiermede niet willen accorderen, dan willen zij ten overstaan van de naaste vrinden (=familie) van moeder's zijde de schiftinge en scheydinge dadelijk procederen voor behagen nochtans van Henrick van Westrhenen dat hun alvorens bij de mede erfgenamen binnen 5 of 6 dagen worde gelevert behoorlijke inventaris van de goederen en gelegenheid van dien vermogens zekere memorie.
    - Aan Cornelis Janszn. eertijds behandigt en zekere missieve daarop gevolgt aan Jan Symon Martszn., bij de hand van Jan van Spuelde gepasseert.
    - Welverstaande indien het weder quam te veranderen, zulks onmogelijk ware de landen alvorens als beschreven is te bezichtigen, dat zij in zo'n geval protesteren zo aan henluyden niet te staan alzulks dan een bekwame tijd aangestelt moet worden.
    - Zij protesteren nog of de scheiding moet geschieden volgens zeker contract voor Rijck van Mul (notaris) gepasseert, als welk zij niet approberen maar verstaan de scheydinge behoren te geschieden achtervolgens 't accoord of contract bij partijen met Claes Gerbrantszn. Volserman vermogens zijn verclaring op zijn doodbedde gedaan en de mede erfgenamen bekentenisse en verclaringe.
    - Daarop hebben de respondenten het voorgaande geaccepteerd en accepteren bij desen protesterenden nochtans de respondenten in cas van refuys vanwegen in alles te willen blijven onbehaelt onvercort.
    - Dirck van Westrhenen tekent als Dijerck van Westrhenen en Margareta van Schadijck als Grietgen van Schadijck.
    :
  • A child of Jacob van Westrhenen
  • This information was last updated on May 8, 2024.

Household of Dirck van Westrhenen

He is married to Margaretha van Schadijck.

They got married on January 22, 1608 at Amersfoort.Source 3


Child(ren):


Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Dirck van Westrhenen?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Dirck van Westrhenen

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

Ancestors (and descendant) of Dirck van Westrhenen

Dirck van Westrhenen
± 1580-????

1608

With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

Sources

  1. (Not public)
  2. Notarieel archief
  3. Huwelijksregister Gerecht


When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
Arnold Batavier, "Family tree Batavier", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-batavier/I52352.php : accessed February 6, 2026), "Dirck van Westrhenen (± 1580-????)".