1764, DEN 3 APRIL, IS DE HEER MICHIEL VAN BOLHUIS, MEEDE TAALMAN VAN DE GESWOORENE GEMEENTE DER STAD GRONINGEN IN HET 5ISTE JAAR ZYNES OUDERDOMS OVERLEEDEN EN HIER BEGRAVEN.
He is married to Alegonda Beckeringh.
They got married on December 24, 1738 at Groningen, Gemeente Groningen, Groningen, Netherlands, he was 25 years old.Source 3
Marriage contract closed November 26, 1738.Source 4
NL https://nl.wikipedia.org/wiki/Michiel_van_Bolhuis_(1713-1764)
Michiel van Bolhuis (Groningen, 22 december 1713 ·Äì Warffum, 3 april 1764) was een Nederlands advocaat, rechter en regent.
Van Bolhuis werd in 1713 geboren als een zoon van Abel Eppo van Bolhuis (1676-1739) en Stijntje Cnols (1677-1747). Hij studeerde rechten aan de Hogeschool van Groningen. Van Bolhuis was advocaat en lid van de Gezworen gemeente van Groningen. Hij woonde zowel in de stad Groningen als in het Noord-Groningse Warffum. Ook was Van Bolhuis rechter te Ellerhuizen.
Van Bolhuis bezat een uitgebreide en gevarieerde bibliotheek met 3.000 boeken. Hij bezat schilderijen en tekeningen van Brueghel, Ruysdael, Rubens en Rembrandt van Rijn. Eveneens had hij een grote verzameling van muziekinstrumenten en muziekboeken.
Van Bolhuis trouwde te Groningen op 24 december 1738 met Alagonda Beckeringh, zus van Theodorus Beckeringh. Uit hun huwelijk werden vijf kinderen geboren, waaronder Lambertus van Bolhuis en Jan van Bolhuis. Van Bolhuis en zijn echtgenote werden respectievelijk in 1739 geportretteerd door Johannes Antiquus.
EN https://nl.wikipedia.org/wiki/Michiel_van_Bolhuis_(1713-1764)
Michiel van Bolhuis (Groningen, December 22, 1713 ·Äì Warffum, April 3, 1764) was a Dutch lawyer, judge and regent.
Van Bolhuis was born in 1713 as a son of Abel Eppo van Bolhuis (1676-1739) and Stijntje Cnols (1677-1747). He studied law at the University of Groningen. Van Bolhuis was a lawyer and a member of the Sworn Municipality of Groningen. He lived in both the city of Groningen and Warffum in North Groningen. Van Bolhuis was also a judge in Ellerhuizen.
Van Bolhuis owned an extensive and varied library with 3,000 books. He owned paintings and drawings by Brueghel, Ruysdael, Rubens and Rembrandt van Rijn. He also had a large collection of musical instruments and music books.
Van Bolhuis married Alagonda Beckeringh, sister of Theodorus Beckeringh, in Groningen on 24 December 1738. Five children were born from their marriage, including Lambertus van Bolhuis and Jan van Bolhuis. Van Bolhuis and his wife were portrayed by Johannes Antiquus in 1739 respectively.
Michiel van Bolhuis | ||||||||||||||||||
1738 | ||||||||||||||||||
Alegonda Beckeringh |
Source: A. Pathhuis, Groninger Memorials - Texts, Arms and Family Marks from 1298-1814
(Assen/Amsterdam 1977), with additions and corrections by Redmer H Alma